Tabaka paglābjas no ieslēgšanas skapī

2015. gada 19. oktobris plkst. 8:52
Dalies ar šo rakstu

Tirgotājiem tabaku un ar to saistītās preces tomēr nevajadzēs izvietot atsevišķos slēgtos skapjos

Tādas izmaiņas veiktas šā gada maijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajā likumprojektā par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu apriti, kas pirmdien tiks skatīts Ministru kabineta komitejas sēdē. Sākotnēji Veselības ministrija (VM) rosināja aizliegt tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu un elektronisko smēķēšanas ierīču izvietošanu tirdzniecības vietās, nosakot, ka šie produkti varēs atrasties tikai slēgtos skapjos un tos varēs iegādāties, pircējam pieprasot konkrētu preci.

Ierobežojumi var iegriezt

Šobrīd šī prasība ir no likumprojekta izslēgta, bet tas nenozīmē, ka nākotnē tā atkal nevarētu tikt iekļauta, DB norādīja VM. Tirgotāji iepriekš diezgan asi reaģēja pret minēto VM ieceri. Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) aicināja ministriju paredzēt atbilstošu kompensāciju mazumtirgotājiem, lai segtu izdevumus veikalu iekārtojuma pielāgošanai atbilstīgi rosinātajām izmaiņām tabakas izstrādājumu tirdzniecības kārtībā.

«VM priekšlikums tabakas izstrādājumus tirgot tikai no slēgtiem skapjiem nozīmē visu šobrīd iegādāto iekārtu demontēšanu un jaunu, slēgtu stendu iegādi, kas prasa nozīmīgus papildu ieguldījumus. Šis VM priekšlikums sekoja prasībai uzstādīt video novērošanu alkohola tirdzniecībai, kas vidēji vienā objektā izmaksāja aptuveni 400–500 eiro un ko pēc tam Saeima atcēla,» skarbi uzsvēra LTA vadītājs Henrihs Danusevičs.

Visu rakstu Tabaka paglābjas no ieslēgšanas skapī lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām