Tallina ogles noraksta

2018. gada 23. janvāris plkst. 8:39
Dalies ar šo rakstu

Osta izpārdod termināļa īpašumu un meklēs jaunus nomniekus; arī Latvijai jādomā par citām kravām

Tallinas osta (valstij piederošā kompānija AS Tallinna Sadam) izsludinājusi Mūgas ogļu termināļa aktīvu izpārdošanu. Iepriekšējais teritorijas apsaimniekotājs Coal Terminal bankrotējis, un tagad osta aktīvi meklē tai jaunu nomnieku, DB norādīja ostas pārstāve Sirle Arro. Rīgas brīvostas komersanti atzīmē, ka tas ir brīdinājuma signāls arī Latvijas termināļiem domāt par citu kravu piesaisti.

No aktīvu pārdošanas pa daļām osta cer iegūt 3,3 milj. eiro, vēstīja BNS. Pērnā gada nogalē tā rīkoja konkursu par apbūves tiesībām un ogļu termināļa pārvaldīšanu, kā sākotnējo cenu nosakot 4,5 milj. eiro. Neviens interesents gan nepieteicās.

DB jau rakstījis, ka problēmas ar Krievijas ogļu tranzītu Igaunijā sākās līdz ar 2007. gada pavasarī notikušo politisko skandālu par t. s. Aļošas pieminekļa pārvietošanu. Tā rezultātā ogļu apgrozījums no 7,47 milj. t 2006. gadā saruka līdz 3,72 milj. t 2007. gadā. Kaut arī 2009. un 2010. gadā ogļu apjomi uzkāpa līdz pusotram miljonam tonnu, 2011. gadā šo beramkravu apjomi Tallinā atkal saruka līdz 0,3 milj. t. Arī turpmākajos gados ogļu kravu kļuva arvien mazāk, bet pēdējos divos gados to bijis apaļa nulle. Šīs kravas ir aizgājušas uz Latvijas un Krievijas ostām. S. Arro norāda, ka tuvākajā laikā ogļu tranzīts Igaunijā netiks atjaunots, tādēļ osta vēlas, lai teritorijā tiktu izveidots cita veida terminālis.

Visu rakstu Tallina ogles noraksta lasiet 23. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu