Tallinas biržas vadītājs vēlas lielāku valsts uzņēmumu iesaisti akciju tirgū 

Tallinas biržas jaunais vadītājs Kārels Otss, kurš amatā stājās šomēnes, vēlas, lai biržā kotē vairāk Igaunijas valsts uzņēmumu akciju un obligāciju, un viņš novēro pozitīvas tendences šajā jomā.

LETA--BNS, 29.8.2016

«Akciju tirgum ir nepieciešami uzņēmumi, tostarp valstij piederoši, par to tiek runāts gadiem ilgi,» Otss sacījis intervijā laikrakstam Eesti Paevaleht.

«Valsts kompāniju akcijas un valsts obligācijas ir mantra, no kuras es neatteikšos. Lai gan pamatā biržā ir jākotē lielās kompānijas, nevienu nevar piespiest kotēt akcijas biržā. Es plānoju daudz strādāt ar maziem un vidējiem uzņēmumiem, lai tie nonāktu alternatīvajā tirgū vai obligāciju tirgū,» viņš klāstīja.

«Pašlaik situācija ir tāda, ka akciju tirgus izskatās kā vieta, kur nekas nav jādara. Es gribētu mainīt tādu attieksmi. Nav ātru un vieglu uzvaru. Ir jābūt konsekventam. Lai gan es uzskatu, ka investoru zināšanas pašlaik ir augstākā līmenī nekā bija pirms dažiem gadiem, tomēr mēs nevaram pateikt, ka viss ir izdarīts,» turpināja Otss.

«Investoram ir vajadzīgi uzņēmumi. Tagad apgrozījums ir neliels, izvēle ir maza. Tas attur investorus,» teica Tallinas biržas jaunais vadītājs, norādot, ka viena iespēja būtu valsts obligācijas, kas palīdzētu radīt izpratni, ka Igaunijā likmes ir bez riska.

«Valsts obligācijas - tapat kā banku noguldījumi - ir ilgtermiņa, stabils un drošs investīciju instruments. Par godu Igaunijas Republikas simtgadei mēs varētu izlaist simt gadu obligācijas,» viņš ierosināja.

Otss sacīja, ka otrā un trešā līmeņa pensiju fondiem arī vairāk vajadzētu investēt Igaunijas obligācijās. «Valsts kompāniju ienākšana akciju tirgū iekustinātu lietas šajā virzienā,» paziņoja Tallinas biržas vadītājs.

No šīs sadaļas

Zelta kompāniju akcijas iziet no modes, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. ...

Naftas tirgus pamazām virzās uz līdzsvara pusi, jo jēlnaftas krājumi mazinās, pieprasījums...

Šā gada otrajā ceturksnī pasaulē lielākais pensiju fonds zaudējis 52 miljardus ASV...

Mantrausība mēdz novest pie sliktākiem investīciju lēmumiem...

AS Latvijas Gāze akcionāru sarakstā ir konstatētas 355 mirušas personas, kuru kopējā...

SIA ExpressCredit akcionāru sapulce lemts par pērnā gada peļņas sadali, liecina kompānijas...

Pasaulē turīgākā cilvēka Bila Geitsa bagātības apmērs sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni...

Arvien populārāka sāk kļūt augstākas eiro cenas prognozēšana, otrdien ziņo laikraksts...

NBA zvaigzne Kobe Braients pirmdien atklāja savu 100 miljonu dolāru riska kapitāla...

SIA ExpressCredit parāda vērtspapīru prospekta ietvaros emisijai 25. augustā tiek...