Tallink noslēdz vienošanos par jauna prāmja Rīga – Stokholma maršrutam iegādi

2013. gada 10. aprīlis plkst. 11:25
Autors: Jānis Rancāns
Dalies ar šo rakstu

Prāmju operatora Tallink Grupp meitaskompānija noslēgusi vienošanos ar Somijas uzņēmumu Viking Line ABP par prāmja M/S Isabella iegādi, kas aizstās vecāko M/S Silja Festival maršrutā Rīga – Stokholma.

Darījumu iecerēts pabeigt līdz aprīļa beigām. Tā izmaksas aplēstas 30 miljonu eiro apmērā (21,1 miljons latu), vēsta Igaunijas raidsabiedrība ERR. Jaunais prāmis, kas līdz šim pasažierus pārvadāja maršrutā Turku – Stokholma, būs ar lielāku pasažieru un transportlīdzekļu ietilpību.

Kompānija Viking Line norāda, ka prāmja M/S Isabella pārdošana ir daļa no tās ilgtermiņa stratēģijas. Somijas uzņēmums M/S Isabella maršrutā Turku – Stokholma turpmāk aizstās ar prāmi Viking Grace.

Tallink jaunais prāmis izbūvēts 1989. gadā un spēj pārvadāt aptuveni 2,5 tūkstošus cilvēku. Savukārt Silja Festival varēja ietilpt 1,75 tūkstoši cilvēku.

Db.lv jau rakstīja, ka pirmajā ceturksnī Tallink pasažieru skaits, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, sarucis gandrīz visos maršrutos, izņemot maršrutā Latvija-Zviedrija, kur skaits pieaudzis par 7,6% līdz 155,7 tūkstošiem. Martā pieaugums bija vēl straujāks – par 18,3%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām