Ražošana

Talsu mežrūpniecība audzējusi peļņu un apgrozījumu

Žanete Hāka, 28.05.2014

Jaunākais izdevums

Šā gada pirmajā ceturksnī audzis AS Talsu mežrūpniecība apgrozījums un peļņa, liecina uzņēmuma pārskats NASDAQ OMX Riga.

Sabiedrības pamatnodarbošanās ir kokapstrāde: lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehā.

Kokapstrādes cehā šogad saražoti 4609 kubikmetru mietu produkcijas, realizēta šķelda 11090 kubikmetri.

Kopējie realizācijas ieņēmumi 730 tūkstoši eiro, salīdzinot ar 369 tūkstošiem pirms gada.

Sabiedrība pirmo ceturksni noslēgusi ar peļņu 53 tūkstošu eiro apmērā, kas attiecīgi ir 0,107 eiro peļņa uz akciju. Pirms gada uzņēmuma peļņa bija 4,2 tūkstoši eiro.

Nākotnē sabiedrība paredz turpināt lobīto un virpoto mietu ražošanu, palielinot sīkās frakcijas virpoto mietu ražošanu,kas ievērojami palielina realizācijas ieņēmumus. Tāpat plānots palielināt koksnes iepirkuma īpatsvaru no mazajiem mežizstrādes uzņēmumiem un individuāliem izstrādātājiem, kuru cenas ir zemākas nekā VAS Latvijas valsts meži piedāvātajai koksnei. Arī gatavo produkciju paredzēts realizēt plašākam patērētāju lokam, izvēloties izdevīgāko pārdošanas cenu, ir apzināti vairāki jauni tirgus partneri.

No peļņas paredzēts segt iepriekšējo gadu zaudējumus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Gatavo AS Talsu mežrūpniecība obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu

Žanete Hāka, 02.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Talsu mežrūpniecība saņēmusi vairākus akcionāru paziņojumus par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu un zaudēšanu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Kompānijas akcionāre Eva Dēringa pārdevusi Gatim Štākam 40,36 tūkstošus AS Talsu mežrūpniecība vārda akciju.

Tāpat Oskars Dērings pārdevis Gatim Štākam 146,4 tūkstošus AS Talsu mežrūpniecība uzrādītāja akcijas, zaudējot līdzdalību AS Talsu mežrūpniecība.

Rezultātā Gatis Štāks tiešā veidā ieguvis 186,7 tūkstošus AS Talsu mežrūpniecība akciju, iegūstot uzņēmumā līdzdalību 87,54%.

Saskaņā ar AS Talsu mežrūpniecība rīcībā esošo informāciju, šo apstākļu iestāšanās sakarā G. Štāks gatavo dokumentu paketi un veic citas nepieciešamās darbības obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

FOTO: DB viesojas Talsu novada kokapstrādes uzņēmumos

Linda Zalāne, 04.04.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tuvāk izejmateriāliem un ostām – šie ir divi no svarīgākajiem faktoriem, kādēļ Talsu novadā nobāzējušies tik daudzi kokapstrādes uzņēmumi

SIA Krauzers valdes priekšsēdētājs Andis Araks teic, ka tas ir likumsakarīgi, jo Talsu rajons ir otrais mežainākais Latvijā aiz Ventspils. Talsu rajonā meži ir gana kvalitatīvi un, pateicoties labai infrastruktūrai, arī pieejami. Uzņēmumi saskata ieguvumu atrasties tik tuvu izejmateriālam, jo tā iespējams samazināt transporta izmaksas. Tāpat pluss ir Rīgas, Ventspils un Mērsraga ostas tuvums.

Pēdējos trīs gados Talsu novada smagsvaram kokapstrādes uzņēmumu saimē SIA Vika Wood apgrozījums bijis stabils – 2015. gadā 59,1 milj. eiro, 2016. gadā 59 milj. eiro, bet 2017. gadā – 58,7 milj. eiro. «Apgrozījums ne vienmēr liecina par uzņēmuma darbības rezultātu kritumu vai kāpumu. Svarīgs ir gala rezultāts, un 2017.gads noslēgts ar labu finanšu rezultātu. Tāpat veiksmīgi esam uzsākuši vērienīgus darbus uzņēmuma stiprināšanai ilgtermiņā,» stāsta SIA Vika Wood valdes priekšsēdētājs Haralds Kronbergs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Talsu mežrūpniecības akcijas izslēdz no biržas

Žanete Hāka, 19.04.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq Riga pieņēmusi lēmumu apstiprināt AS Talsu mežrūpniecība pieteikumu 230 000 uzrādītāju akciju (izslēgšanai no Baltijas Otrā saraksta, par pēdējo kotācijas dienu nosakot 2017.gada 24.aprīli, liecina paziņojums biržā.

AS Talsu mežrūpniecība akcionāri 2017.gada 13.janvārī ārkārtas akcionāru sapulcē pieņēma lēmumu izslēgt uzņēmuma akcijas no regulētā tirgus. Tika izteikts obligātais un galīgais akciju atpirkšanas piedāvājums, kas noslēdzās 2017.gada 21.martā. Norēķini par atpirkšanas piedāvājuma ietvaros veiktajiem darījumiem tika veikti 2017.gada 23.martā.

Obligātā un galīgā akciju atpirkšanas piedāvājuma rezultātā Gata Štāka rīcībā ir 495 699 jeb 100% AS Talsu mežrūpniecība akciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Sākas AS Talsu mežrūpniecība obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums

Žanete Hāka, 15.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Otrdien sācies ir sācies AS Talsu mežrūpniecība akcionāra Gata Štāka izteiktais obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums, ievērojot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 10.decembrī pieņemto lēmumu, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Prospekta parakstīšanas dienā piedāvātājam pieder 433,9 tūkstoši jeb 87,54% AS Talsu mežrūpniecība balsstiesīgo akciju.

Vienas akcijas atpirkšanas cena ir 1,4 eiro.

Piedāvājuma termiņš ir 30 kalendārās dienas sākot ar 2015.gada 15.decembri (līdz 2016.gada 13.janvārim, ieskaitot).

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Talsu mežrūpniecība šogad plāno 40 tūkstošu eiro peļņu

Žanete Hāka, 29.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Talsu mežrūpniecība plānotā peļņa šajā gadā ir 40 tūkstoši eiro, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Saimnieciskās darbības plānā paredzēts saražot 17 tūkstošus kubikmetru gatavo produkciju – virpotos un lobītos mietiņus, realizēt zāģu skaidas un šķeldu 45 tūkstošu kubikmetru apjomā.

Plānotie budžeta ieņēmumi ir 2,8 miljoni eiro.

Uzņēmuma akcionāru sapulcē nolemts pērnā gada peļņu izlietot iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai.

Db.lv jau rakstīja, ka pērn AS Talsu mežrūpniecība apgrozījums audzis par 31,01% un sasniedza 3,7 miljonus eiro, bet bruto peļņa samazinājusies par 29,8%, sasniedzot 106,7 tūkstošus eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2015.gadā sabiedrības pamatnodarbošanās ir kokapstrāde: lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Talsu mežrūpniecība akcijas plāno izslēgt no biržas

Žanete Hāka, 13.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Janvārī notiks AS Talsu mežrūpniecība ārkārtas akcionāru sapulce, kurā plānots lemt par kompānijas akciju izslēgšanu no regulētā tirgus, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

AS Talsu mežrūpniecība kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 495,7 tūkstoši eiro. Kompānijas vērtspapīru skaits publiskajā apgrozībā ir 230 tūkstoši eiro.

95,41% uzņēmuma akcija pieder Gatim Štākam.

Viena kompānijas akcija patlaban maksā 2,1 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

FKTK pieņem izskatīšanai AS Talsu mežrūpniecība akcionāra akciju atpirkšanas piedāvājumu

Žanete Hāka, 25.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija saņēmusi Gata Štāka, akciju sabiedrības Talsu mežrūpniecība akciju atpirkšanas piedāvājuma izteicēja, iesniegumu atļaujas saņemšanai obligātā un galīgā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanai atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Gatim Štākam prospekta parakstīšanas dienā pieder 472 938 (95,41%) sabiedrības akcijas.

Akciju atpirkšanas piedāvājuma veids ir galīgais akciju atpirkšanas piedāvājums.

Vienas akcijas atpirkšanas cena pēc prospektā sniegtās informācijas ir 2,1 eiro.

Akciju atpirkšanas piedāvājumu akciju sabiedrības Talsu mežrūpniecība akcionāri var pieņemt 30 kalendāro dienu laikā, skaitot no dienas, kad Piedāvātājs ir publicējis oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis informāciju par akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Akciju atpirkšanas piedāvājums ir spēkā tikai pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmuma par atļauju izteikt minēto akciju atpirkšanas piedāvājumu pieņemšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Sākas AS Talsu mežrūpniecība obligātais un galīgais akciju atpirkšanas piedāvājums

Žanete Hāka, 20.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmdien, 20.februāri, ir sācies AS Talsu mežrūpniecība akcionāra Gata Štāka izteiktais obligātais un galīgais akciju atpirkšanas piedāvājums, ievērojot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2017.gada 16.februārī pieņemto lēmumu, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Prospekta parakstīšanas dienā G. Štākam pieder 472 938 jeb 95,41% AS Talsu mežrūpniecība balsstiesīgo akciju.

Atpirkšanas cena ir 2,10 eiro par vienu akciju.

Piedāvājuma termiņš ir 30 kalendārās dienas sākot ar 2017.gada 20.februāri (līdz 2017.gada 21.martam, ieskaitot).

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Birža apturēs tirdzniecību ar Talsu mežrūpniecības akcijām

Žanete Hāka, 21.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq Riga valde pieņēmusi lēmumu pārtraukt tirdzniecību ar AS Talsu mežrūpniecība akcijām ar 22. marta tirdzniecības sesiju.

No 2017.gada 20.februāra līdz 2017.gada 21.martam, ieskaitot, norisinās Gata Štāka izteiktais obligātais un galīgais AS Talsu mežrūpniecība akciju atpirkšanas piedāvājums.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

AS Talsu mežrūpniecība akcijas atpirks par 1,4 eiro par vienu vērtspapīru

Žanete Hāka, 10.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome devusi atļauju AS Talsu mežrūpniecība akcionāram Gatim Štākam izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Vienas akcijas cena obligātajā akciju atpirkšanas piedāvājumā ir noteikta 1,4 eiro apmērā.

Ņemot vērā, ka Gatis Štāks ir ieguvis 87,54% no AS Talsu mežrūpniecība kopējā balsstiesīgo akciju kopskaita, viņam saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu ir pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn AS Talsu mežrūpniecība apgrozījums audzis par 31,01% un sasniedza 3,7 miljonus eiro, bet bruto peļņa samazinājusies par 29,8%, sasniedzot 106,7 tūkstošus eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

2015.gadā sabiedrības pamatnodarbošanās ir kokapstrāde: lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehā.

Peļņas samazinājumu ietekmēja koksnes iepirkuma cena no Baltkrievijas.

Sabiedrības apgrozījumu 2015.gadā būtiski ietekmēja pircēji no Anglijas, viņu pieprasījums salīdzinot ar 2014.gadu palielinājies par 50,6%.

Kokapstrādes cehā 2015.gadā saražoti 21 865 m3 mietu podukcija, realizēta šķelda 66 178 m3 apjomā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Talsu mežrūpniecības peļņa samazinājusies

Žanete Hāka, 30.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Talsu mežrūpniecība realizācijas ieņēmumi šā gada pirmajā pusgadā sasnieguši 1,687 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2015.gada 6 mēnešiem, ir par 10,15% mazāk, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Savukārt bruto peļņa, salīdzinot ar 2015.gada 6 mēnešiem, samazinājusies par 4,54%.

Sabiedrības pamatnodarbošanās ir kokapstrāde: lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehā.

Kokapstrādes cehā 2016. gada 6 mēnešos saražoti 10 213 m3 mietu produkcija, realizēta šķelda 23803 kubikmetru apmērā.

Sabiedrība 2016.gada 6 mēnešus ir noslēgusi ar peļņu 64,16 tūkstošu eiro apmērā, kas attiecīgi ir 0,129 eiro peļņa uz akciju.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Talsu mežrūpniecība neto apgrozījums samazinājies par 18%, salīdzinot ar iepriekšējā gada 12 mēnešiem un sasniedzot 3 miljonus eiro, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Uzņēmuma bruto peļņa palielinājusies par 12,6%. Peļņas palielināšanās izskaidrojama ar mietu žāvēšanu jaunuzceltajā kaltē, palielinot realizācijas cenu. Peļņa sasniegusi 120,5 tūkstošus eiro.

2016.gadā sabiedrības pamata nodarbošanās ir kokapstrāde – lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehos.

Sabiedrības apgrozījumu 2016.gadā būtiski ietekmēja produkcijas pieprasījuma samazinājums no Anglijas. Salīdzinot ar

2015.gadu pieprasījums samazinājies par 33%.

Kokapstrādes cehā 2016.gadā saražoti 17 334 m3 mietu produkcija, realizēta šķelda 50 785 m3 apjomā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Talsu mežrūpniecība ievērojami audzē peļņu

Žanete Hāka, 27.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada deviņus mēnešus AS Talsu mežrūpniecība ir noslēgusi ar peļņu 155 tūkstošu eiro apmērā, kas attiecīgi ir 0,3138 eiro peļņa uz akciju, liecina uzņēmuma pārskats Nasdaq Riga.

Sabiedrības pamatnodarbošanās ir kokapstrāde: lobīto un virpoto mietu ražošana kokapstrādes cehā.

Kokapstrādes cehā deviņos mēnešos saražoti 11 871 kubikmetrs mietu produkcija, realizēta šķelda 22 820 kubikmetru apmērā.

Kopējie realizācijas ieņēmumi sasnieguši 1,9 miljonus eiro, bet ieņēmumi no pamatlīdzekļu pārdošanas - 18 tūkstošus eiro.

Nākotnē sabiedrība paredz turpināt lobīto un virpoto mietu ražošanu, palielinot sīkās frakcijas virpoto mietu ražošanu, kas ievērojami palielina realizācijas ieņēmumus. Pānots palielināt koksnes iepirkuma īpatsvaru no mazajiem mežizstrādes uzņēmumiem un individuāliem izstrādātājiem, kuru cenas ir zemākas nekā AS Latvijas valsts meži piedāvātajai koksnei. Arī gatavo produkciju paredzēts realizēt plašākam patērētāju lokam, izvēloties izdevīgāko pārdošanas cenu, ir apzināti vairāki jauni tirgus partneri.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Talsu mežrūpniecība apgrozījumu audzē par 35%

Žanete Hāka, 18.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pērn AS Talsu mežrūpniecība apgrozījums ir audzis par 35%, salīdzinot ar iepriekšējā gada 12 mēnešiem un sasniedza 2,5 miljonus eiro, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Savukārt peļņa palielinājusies 3,9 reizes un sasniedza 0,15 miljonus eiro.

Sabiedrības pamatnodarbošanās ir kokapstrāde: lobīto un virpoto mietiņu ražošana kokapstrādes cehā.

Sabiedrības finansiālo stāvokli pēr, būtiski ietekmēja produkcijas pircēji no Anglijas, un pieprasījums, salīdzinot ar 2013.gadu, palielinājies par 47,2%.

Kokapstrādes cehā 2014. gadā saražoti 15 tūkstoši kubikmetru mietu produkcijas, realizēta šķelda 34,56 tūkstošu kubikmetru apjomā.

Kopējie produkcijas realizācijas ieņēmumi pērn sabiedrībai sasniedza 2,547 miljonus eiro, bet ieņēmumi no pamatlīdzekļu pārdošanas - 18 tūkstošus eiro. .

Komentāri

Pievienot komentāru