Pakalpojumi

Tarifu pieaugums ir likumsakarīgs

Armanda Vilcāne, 09.05.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Enegoresursu izmaksas veido vairāk nekā 77% no AS Rīgas siltums (RS) siltumenerģijas tarifa, tāpēc loģiski, ka, sadārdzinoties šai izmaksu pozīcijai, pieaug arī tarifs

Aprīļa izskaņā RS ziņoja, ka nākamajā apkures sezonā uzņēmuma siltuma tarifi varētu pieaugt par aptuveni 12%. Zināms, ka pērn decembrī tarifs iesniegts saskaņošanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), paredzams, ka izmaiņu rezultātā maksa par vienu megavatstundu rīdziniekiem varētu palielināties no 44,39 eiro līdz 49,99 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Vēl vērtē

Pašlaik SPRK turpina strādāt pie RS iesniegtā tarifa projekta izvērtēšanas, vienlaikus pieprasot komersantam papildu skaidrojumus un informācijas pamatojumus, stāsta SPRK priekšsēdētājs Rolands Irklis, norādot, ka parasti tarifu projekti, ko komersanti sākotnēji iesniedz, atšķiras no tiem, ko SPRK apstiprina kā gala tarifus.

«Vērtējot dabasgāzes tirgū esošo tendenču iespējamo ietekmi uz RS tarifu, jānorāda, ka, sākot jau no 2018. gada 4. ceturkšņa līdz šā gada 1. ceturksnim, dabasgāzes tirgū ir vērojama dabasgāzes cenu lejupslīde. Līdz ar to siltumapgādes uzņēmumiem, kuri noslēguši līgumus par mainīgām dabasgāzes cenām, ir pienākums noteikt zemāku tarifu. Aizvadītajā apkures sezonā vairāki komersanti, kuri piemēroja augstākus tarifus, šobrīd tos samazina, ņemot vērā esošās izmaiņas dabasgāzes tirgū. Jāpiebilst, ka pašlaik SPRK vērtēšanā ir četri tarifu projekti, kas paredz izmaiņas lietotājiem gala tarifā. Divos no tiem paredzēts tarifu pieaugums, vienā – samazinājums, bet vēl vienā – ietekme uz gala tarifu nav skaidri nosakāma, jo tarifi lietotājiem apdzīvotajās vietās esošajā novadā līdz šim ir piemēroti atšķirīgi,» atzīmē R. Irklis.

RS jau iepriekš norādījis, ka gaidāmais tarifa pieaugums skaidrojams ar dabasgāzes cenas kāpumu. «2017. gada aprīlī tika atvērts dabasgāzes tirgus, kā rezultātā mainījās arī tarifa aprēķina metodika. Ja tas nebūtu noticis, tad tagad mēs lūgtu tarifus samazināt, nevis paaugstināt, jo esam attīstījuši siltuma ražošanu ar biokurināmā palīdzību,» atklāj uzņēmuma valdes locekle Biruta Krūze.

RS valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis savukārt norāda, ka, lai nodrošinātu pastāvīgu un drošu siltumapgādi, RS iepērk un gāzi apkures sezonai uzglabā arī Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, kur izmaksas par tās glabāšanu ir pieaugušas pat par vairāk nekā 50%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. «Balstoties uz energoresursu un citu izmaksu pieaugumu, tarifa palielinājums sasniedza vairāk nekā 12% jeb 49,99 eiro bez PVN par vienu megavatstundu,» informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Visu rakstu lasiet 9. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru