Tautas partijas sola nebraukt ar dienesta auto

Autors: Māris Ķirsons
2010. gada 10. februāris plkst. 18:02

Lai izvairītos no neizbēgamajiem pārpratumiem par automašīnu lietojuma pamatotību, Tautas partijas ministri ne tikai privātās, bet arī darba vajadzībās viņiem paredzētās dienesta automašīnas neizmantos.

Tā norādīts Tautas partijas informācijā. Tā tas būšot līdz brīdim, kad Finanšu ministrija būs sagatavojusi un spēkā būs stājušies precīzi un nepārprotami regulējumi par to, kādām vajadzībām un atbilstoši kādiem nosacījumiem izmantojamas dienesta automašīnas.

Db jau rakstīja, ka ar šī gada 1.janvāri spēkā stājušās likuma normas, kas paredz ar nodokļiem aplikt dienesta automašīnu lietošanu. Plānots, ka ar šī jaunā nodokļa palīdzību tiks iekasēti būtiski līdzekļi – gandrīz 40 milj Ls. Taču jau šobrīd ir skaidrs, ka jaunā nodokļa ieviešana un iekasēšana radījusi tikai haosu un apjukumu, norādīts Tautas partijas informācijā. Neziņā ir gan uzņēmēji un zemnieki, gan valsts un pašvaldību darbinieki. Izmaiņu ieviešanas sasteigtību apliecina arī fakts, ka VID joprojām nav precīzi nodefinējis nodokļa maksāšanas un uzskaites kārtību un līdz ar to plānotie līdzekļi valsts budžetā var arī neienākt.

Šobrīd notiekošā diskusija par ministru dienesta automašīnām visredzamāk parāda jucekli  visā pilnībā – jaunie noteikumi ieviesti formāli, pretrunā ar citiem likumiem un pat ar veselo saprātu, uzsvērts Tautas partijas informācijā.