TAV Latvia: Transporta un tranzīta uzņēmējdarbības potenciāls Latvijā ir daudz spēcīgāks nekā kaimiņvalstīs

2014. gada 30. oktobris plkst. 11:11
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Latvija ir viena no reģiona pievilcīgākajiem ieguldījumu mērķiem Turcijas uzņēmumiem un interese par Latviju Turcijas uzņēmumu vidū ievērojami pieaug, norāda viens no lielākajiem Turcijas uzņēmumiem, kas darbojas Latvijā - lidostu operators TAV Latvia.

«Latvija, kā Baltijas reģiona centrs, ir vēsturisks tilts starp Rietumu un Austrumu tirgiem, tādēļ esošais transporta un tranzīta uzņēmējdarbības potenciāls ir daudz spēcīgāks, nekā jebkurā citā no kaimiņvalstīm. Mums ir arī svarīgi, ka Latvijai ir arī ilggadēja pieredze kā reģiona aviācijas biznesa centram. Starptautiskā lidosta Rīga un airBaltic pēdējās desmitgades laikā realizējuši virkni sasniegumu, tādējādi novietojot Latviju potenciālo aviācijas investoru uzmanības centrā,» norāda TAV Latvia vadītājs Girajs Čolpans (Giray Colpan).

Kompānijā norāda, ka Latvija sniedz unikālas priekšrocības tiem Turcijas uzņēmumiem, kas ieinteresēti investēt dažādās uzņēmējdarbības jomās, tai skaitā, jau pastāvošās starptautiskajās tirdzniecības aktivitātēs. Stratēģiski izdevīgā atrašanās vieta ir spēcīgs stimuls Turcijas investoriem, kuru mērķis ir daudzveidīgas tirgus iespējas dažādās, viegli sasniedzamās valstīs/reģionos, kā arī priekšrocības, kas tiek gūtas darbojoties kādā no ES valstīm.

TAV Latvia uzsver, ka vēl viens būtisks elements Latvijas uzņēmējdarbības vidē ir augsti kvalificēta darbaspēka pieejamība. Pateicoties šai priekšrocībai, TAV Latvia (kopā ar Havas Europe) varēja paplašināt savu virszemes pakalpojumu tīklu Vācijā - tirgū, kas tiek uzskatīts par vienu no sarežģītākajiem Eiropas Savienībā.

Kompānija atzīmē arī sadarbības iespējas ar vietējiem uzņēmumiem.

TAV Latvia atbild par tirdzniecības vietu menedžmentu Starptautiskajā lidostā Rīga.

Turcijas vadošais lidostu operators TAV Airports Holding darbojas Stambulas Ataturka, Ankaras Esenbogas, Izmiras Adnan Menderes, Antālijas Gazipasa, Bodrumas Milas lidostās Turcijā, kā arī Tibilisi un Batumi lidostās Gruzijā, Monastiras un Enfidas-Hamammet lidostās Tunisijā, Skopjes un Ohridas lidostās Maķedonijā, Medinas lidostā Saūda Arābijā, Zagrebas lidostā Horvātijā un apsaimnieko komerczonu Rīgas lidostā Latvijā. TAV Airports ir integrēts lidostas pakalpojumu uzņēmums, kas sniedz projektēšanas un būvniecības, termināla/ lidostu darbības un uzturēšanas pakalpojumus, beznodokļu pakalpojumus, pārtikas un dzērienu nodrošināšanas pakalpojumus, lidostas drošības, virszemes apkalpošanas, informāciju tehnoloģiju un citus operatīvos pakalpojumus. 2013.gadā TAV Airports apkalpoja aptuveni 650 tūkstošus reisu un 84 miljonus pasažieru.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām