Teātra observatoriju izliek no telpām

2011. gada 12. jūlijs plkst. 8:55
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītās nedēļas nogalē pašvaldības SIA Rīgas nami valde pieņēmusi lēmumu izbeigt esošo sadarbības līgumu ar Gaļinas Poļiščukas Teātra observatoriju. Teātrim jāatstāj īrētās telpas mēneša laikā, vēsta laikraksts Latvijas Avīze. 


Teātra observatorijas pārstāve Brigita Siliņa šo lēmumu dēvējusi par «viennozīmīgu nāves spriedumu» teātrim. Sazināties ar režisori Gaļinu Poļiščuku laikrakstam nav izdevies, jo Teātra observatorijas dibinātāja pašlaik uzturas Pēterburgā.

Skaidrojot līguma laušanas iemeslus, Rīgas namu (RN) pārstāve Terēza Luksa uzsvērusi, ka, beidzoties 2010./2011. gada teātra sezonai, RN valde secinājusi, ka SIA Gaļinas Poļiščukas Teātra observatorija no savas puses nav izpildījusi sadarbības līguma nosacījumus. T. Luksa norādījusi, ka nav īstenots paredzētais teātra jauniestudējumu skaits, plānoto piecu vietā uzvedot divus, tāpat nav īstenota līgumā plānotā skatītāju piesaiste – no plānotajiem 25 tūkstošiem izrādes apmeklējuši vien pieci tūkstoši. Turklāt 2011. gadā Teātra observatorijas parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem, tostarp apkuri, pārsniedzis piecus tūkstošus latu.

«Šāds lēmums ir tāpat, kā pārcirst dzīvu organismu,» komentējusi B. Siliņa. Līguma laušana esot negaidīta, jo esot bijusi vienošanās par parāda atmaksas grafiku.

Aktrise Karīna Tatarinova atzinusi, ka aizvadītā sezona aktieriem bijusi ļoti grūta. Pašlaik aktieri devušies bezalgas atvaļinājumā.

Turpmāk Rīgas Kongresu nama Jauno zāli RN iznomāšot citiem pasākumiem un organizācijām, arī ārpus teātra specifikas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām