Tehniskās apskates inspektori ņēmuši kukuļus; aicina sniegt informāciju

2008. gada 09. aprīlis plkst. 7:38
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Tehniskās apskates inspektori nepamatoti izsnieguši apliecinājumus par transportlīdzekļu atbilstību tehniskajām prasībām. Tādējādi autovadītājiem tika dotas iespējas ar tehniskajām prasībām neatbilstošiem transportlīdzekļiem piedalīties ceļu satiksmē.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par iespējamiem koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem, amatpersonām veicot pretlikumīgas darbības saistībā ar transportlīdzekļu tehniskajām apskatēm.

Kriminālprocesa ietvaros piecas amatpersonas - tehniskās apskates inspektori atzīti par aizdomās turētajiem dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un kukuļņemšanā, kas izdarītas atkārtoti.

Ilgstoša operatīvo pasākumu kompleksa rezultātā iegūta informācija par prettiesisku labumu pieņemšanu un pretlikumīgu darbību veikšanu. Tehniskās apskates inspektori nepamatoti izsnieguši apliecinājumus par transportlīdzekļu atbilstību tehniskajām prasībām. Tādējādi autovadītājiem tika dotas iespējas ar tehniskajām prasībām neatbilstošiem transportlīdzekļiem piedalīties ceļu satiksmē, apdraudot ceļu satiksmes drošību.

Izmeklēšanā noskaidroti vairāki desmiti gadījumu, kad par pretlikumīgajām darbībām aizdomās turētās amatpersonas pieņēmušas kukuļus 20 līdz 35 latu apmērā. Patlaban pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros tiek noskaidroti kukuļdevēji un starpnieki. KNAB rīcībā esošā informācija dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka pretlikumīgu darbību veikšanas shēma saistībā ar tehnisko apskati pastāvējusi ilgāku laiku.

KNAB aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par līdzīgiem gadījumiem, atgādinot, ka saskaņā ar Krimināllikumu no kriminālatbildības tiek atbrīvotas tās personas, kuras pēc kukuļa piedāvāšanas, došanas vai starpniecības kukuļošanā labprātīgi paziņo par notikušo (324.pants).

Piecām aizdomās turētajām amatpersonām KNAB izmeklētājs piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus, t.sk. aizliegumu pildīt tehniskās apskates inspektora pienākumus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām