Viedierīces

Tehnoloģijas: Aifons aug un pielāgojas

Jānis Vēvers, 17.10.2014

Foto: AFP

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc gadiem ilgas laušanās Apple tomēr padevies lielo ekrānu kultam.

Jau astoņus gadus pasauli ar diezgan prognozējamu regularitāti pārņem savāds trakums – cilvēki stundām, pat dienām ilgi stāv rindās pie veikaliem, lai iegūtu savā īpašumā… jā, tieši tā, kārtējo iPhone tālruni.

Nekas pircēju uzvedībā nav mainījies arī šogad, kad dienas gaismu ieraudzīja jaunākais aifonu metiens, lai gan konkurenti smīkņāja, ka tā galvenais jaunums esot lielāks ekrāns. Vai tā patiešām ir?

Pirmais iespaids par mazāko no jaunajiem iPhone ir mulsinošs. Ir neparasti redzēt, ka Apple telefona ekrāns izaudzis līdz 4,7 collām pa diagonāli, jo kalifornieši gadiem ilgi nenoguruši atkārtoja, ka iPhone ir paredzēts pārvaldīšanai ar vienu roku, tādēļ telefons nedrīkst būt liels. Atkāpšanās no fundamentālā principa apliecina, ka absolūtas patiesības tomēr nav un patērētāju noskaņojums mēdz mainīties. Jāņem vērā, ka otram modelim – iPhone 6 Plus – ir 5,5 collu ekrāns, kas vienai plaukstai pilnīgi noteikti ir par lielu.

Arī dizains piedzīvojis būtiskas izmaiņas un kļuvis līdzīgāks Android karognesējiem. iPhone raksturīgās kantainās formas aizstājušas noapaļotas malas, un, ja neskaita uzkrītošo logo uz alumīnija aizmugurējā vāciņa un apaļo pogu zem ekrāna, to pavisam viegli var sajaukt ar aziātu darinājumiem. Pat ieslēgšanas poga pārceļojusi no korpusa augšas uz labajiem sāniem, kas ir loģiski, jo tik lieliem tālruņiem augšpuses aizsniegšana ir apgrūtinoša. No iPhone raksturīgajām lietām palicis vien skaņas izslēgšanas slēdzis kreisajā malā. Tālrunis ir ierasti plāns – tikai 6,9 mm, tādēļ viegli atrod vietu kabatā, un sver tikai 129 g.

Ieslēdzot tālruni, nostiprinās pārliecība, ka pat uz inovācijām vērstiem cilvēkiem patīk zināma lietu kārtība. Lai gan ekrānā vietas ir vairāk, lietotāja saskarne tikpat kā nav piedzīvojusi izmaiņas. Darbvirsmā lietotnes var izkārtot sešās rindās pa četrām ikonām katrā. Tātad salīdzinājumā ar iPhone 5 modeli pienākusi klāt viena rinda un «bildītes» kļuvušas lielākas.

Savdabīgs jaunievedums ir palielināšanas logs. To aktivizējot, daļu ekrāna var pārvērst par lupu, kurā palielinājumā lasīt vai aplūkot sīkus zīmējumus.

Inovāciju fani varētu būt vīlušies ekrāna izšķirtspējā. Bija pierasts, ka Apple šajā jomā lēkšo pārējiem pa priekšu, bet sestā modeļa 1344x750 pikseļu displejs, kas knapi pārsniedz HD standartu, nudien ir visai pieticīgs. Protams, var teikt, ka cilvēka acij neko vairāk par šiem 326 pikseļiem uz collu nevajag, bet tas ir vājš arguments, pārdodot nepilnus tūkstoš eiro vērtu tālruni, ja uz pusi lētākiem konkurentiem ir vairāk nekā 400 punktu uz collu.

Arī fotokamera vairākus gadus faktiski nav mainīta – astoņi megapikseļi aizmugurē, 1,2 priekšā. Jauninājums ir vien iespēja uzņemt palēninātus video un uzlabots autofokuss.

Visu rakstu Aifons aug un pielāgojas lasiet 17. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru