Viedierīces

Tehnoloģijas: Canon Selphy CP910 miniatūrais foto printeris

Jānis Vēvers, 24.10.2014

Avots: Canon

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Canon mini printera Selphy jaunākā versija kļuvusi draudzīgāka Apple un Windows 8 lietotājiem, bet būtiskas inovācijas nav nesusi, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Rūpīgi pavērojot elektropreču veikalu plauktus, var viegli pamanīt zīmīgu tendenci – ierīcēm patīk uzsūkt citai citas funkcijas, un šauras specializācijas tehnika šodien ir retums. Televizors amatu apvienošanas kārtībā ir interneta pārlūks, telefons piesakās uz naudas maka pienākumiem, un pat ledusskapjos sāk parādīties TV ekrāni. Par tādām daudzfunkcionālām ierīcēm kā «viss vienā» printeriem un virtuves kombainiem vispār nav vērts runāt. Uz šī fona Canon Selphy CP910 miniatūrais foto printeris izskatās kā bārenītis. Lai arī pat tajā apvienotas divas funkcijas – drukāšana un skenēšana, «selfijs» tomēr ir šauri specializēts fotogrāfiju izgatavošanas un nolasīšanas rīks.

Šis nav pirmais Canon eksperiments ar mini printeri. Tāpat kā pērn izdotais CP900, arī šis izmanto tā dēvēto termosublimācijas tehniku. Tas nozīmē, ka printerī nav ierastās krāsu kasetnes, bet gan krāsu plēve, kas uztīta uz ruļļa un iestrādāta plastmasas apvalkā. Šī kasetne no sāniem jāievieto printerī, un vienīgā atšķirība no ierastās drukāšanas būs savdabīgā krāsu uzklāšanas metode. Speciālais fotopapīrs tiek vilkts cauri printerim četras reizes. Vispirms tiek uzklāta dzeltenā, tad sarkanā, tad zilā krāsa un visbeidzot aizsargkārta. Ja pietiek pacietības vērot aptuveni minūti garo procedūru, kuras laikā top 10x15 cm foto, tad redzēsiet interesantas izmaiņas, pievienojot katru jauno toni.

Mazajam printerim ir divas acīmredzamas priekšrocības, ja to salīdzina ar ierastajiem tintes fotoprinteriem. Pirmkārt, «selfijs» ir mazs un viegli pārnēsājams. Ja noņem plāno fotopapīra turētāju un aizloka displeju, tad pati kastīte ir prāvas A6 formāta vārdnīcas izmērā un sver 810 g. Tātad to var visai ērti ielikt fotokameras somā un paņemt līdzi. Ar izmēru lielākoties ir saistīts viens no būtiskākajiem trūkumiem – papīru turētājā ir vieta tikai 18 lapām. Īstai mobilitātei trūkst iebūvēta akumulatora. Tas gan ir nopērkams kā papildu aksesuārs.

Otrkārt, specifiskā krāsas uzklāšanas metode ļauj printeri lietot tad, kad to patiešām vajag. Atšķirībā no tintes kasetnēm plēve nesakalst, tādēļ pēc ilgāka pārtraukuma nevajadzēs pirkt jaunu kasetni.

Jāņem vērā, ka drukāšanai jāizmanto speciāls papīrs, kas no citiem fotopapīriem atšķiras ar divām noplēšamām malām. Tas ir īpaši pielāgots sublimācijas tehnikai, un mēģinājumi iemānīt printerī neatbilstošu lapu ne ar ko labu nebeigsies.

Visu rakstu Kā polaroīds ar iespēju uzlabot attēlu lasiet 24. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru