Viedierīces

Tehnoloģijas: Ceturtais mēģinājums

Jānis Vēvers, 31.10.2014

Foto: AP

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pusotra gada laikā Sony laidis klajā jau ceturto Xperia Z paaudzi, šoreiz liekot uzsvaru uz izklaidi , piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Uzņēmuši sprintera cienīgu ātrumu Sony sava labākā mobilā tālruņa uzlabošanā nav apturami. Šoruden veikalus sasniedza Xperia Z sērijas ceturtā paaudze jeb Z3 un tas nebūtu nekas neparasts, ja vien pirmais modelis nebūtu parādījies veikalos pērnā gada pavasarī. Tātad faktiski visa evolūcija norisinājusies pusotrā gadā. Iespējams, tagad japāņi gan mazliet piebremzēs, jo no uzlecošās saules zemes dzirdamas vēstis, ka nākamgad būšot tikai viens modelis.

Pusgads ir īss posms būtisku jaunumu ieviešanai, tādēļ Sony fokusējas uz atsevišķām detaļām. Šoreiz tas piestrādājis pie ārējā izskata un izklaides sadaļas.

Izturīgāki stūri

Pamatprincipi palikuši vecie – no abām pusēm spīdīga, stiklota ierīce, ko apjož metāla līste un no pārējiem tālruņiem atšķir tikai šim zīmolam raksturīgā apaļā ieslēgšanas poga. Tomēr tagad stūri ir īpaši nocietināti, lai labāk pārciestu kritienus no neliela augstuma. Arī sānu malas ir vairāk noapaļotas, tādēļ negriežas plaukstās kā Z2 modeļa asās kantes. Kopumā tālrunis ir par dažiem milimetriem īsāks, šaurāks un par 0,9 milimetriem plānāks. Z3 biezums ir 7,3 mm un tas sver 152 gramus jeb par 11 g mazāk nekā priekšgājējs. Citiem vārdiem sakot, sīkas, bet patīkamas izmaiņas. Iespējams, nelielu pienesumu sarukšanā deva pāreja no micro SIM uz nano SIM karti, kas aizņem par mata tiesu mazāk vietas.

Tālrunis izskatās gana respektabls un atstāj dārgas ierīces sajūtu, faktiski ārpusē tā vienīgais trūkums ir ātrā nopleķošanās, jo spīdīgā virsma ātri pievelk pirkstu nospiedumus. Šo problēmu palīdz risināt tas, ka Xperia Z nekaitē ūdens. Tiklīdz tas kļuvis pārlieku netīrs, tālruni var palikt zem silta ūdens strūklas un nomazgāt tīru.

Ciemos pie zivīm

Zem ūdens skārienjutīgā vadība, protams, nedarbojas, taču fotografēšanai noder speciālā fotokameras poga. Līdz ar to arī elektroierīcēm neierastajā vidē var uzņemt interesantus attēlus. Tomēr gluži kā ar priekšgājēju arī ar Z3 jāuzmanās no divām lietām. Pirmkārt, pirms iegremdēt to šķidrumā, kārtīgi jāaizver visas pieslēgvietu «durtiņas», lai ūdens neiekļūtu korpusā. Otrkārt, jābūt gatavam, ka pēc izņemšanas no ūdens tālrunis var veikt negaidītas darbības, piemēram, palaist kādu programmu vai piezvanīt, ja skārienjutīgais ekrāns ūdens piles pazīs kā pieskārienu. Lai to novērstu, pēc iespējas ātrāk jānoslauka ekrānu.

Ekrāna izmērs un izšķirtspēja palikuši nemainīgi – 5,2 collas Full HD IPS tehnoloģijā, kas nodrošina plašu skata leņķi. Līdz ar to arī attēlu un video attēlojums palicis nemainīgs.

Visu rakstu Ceturtais mēģinājums lasiet 31. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru