Viedierīces

Tehnoloģijas: Korejietis mazākām plaukstām

Jānis Vēvers, 28.11.2014

Avots: lg.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

LG G3 S noderēs tiem, kuriem lietošanas ērtums ir svarīgāks par neizsmeļamu veiktspēju, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Vai jums kādreiz ir izdevies redzēt Android tālruni, kas, iepriekšējā vakarā atslēgts no lādētāja, no rīta rāda, ka akumulatorā ir 100% enerģijas? Maz ticams, jo «androīdi» ir bēdīgi slaveni ar neizskaidrojamo «dzīvības sulas» noplūdi, tomēr reizēm notiek mistiskas lietas un šādus brīnumus rāda LG kompaktais viedtālrunis G3 S.

Šovasar pārdošanā laistā LG triecienmodeļa G3 mazākā versija vizuāli ir klons: noapaļoto formu korpuss ir izgatavots no identiskas metāla imitācijas, ieslēgšanas poga novietota uz aizmugurējā vāciņa pa vidu. Turpat rasta vieta arī kamerai, zibspuldzei un lāzerfokusa lodziņam. Atšķiras vien izmērs. G3 ir 5,5 collu ekrāns, kamēr G3 S – apaļas 5 collas. Lai arī tas nav maz, korejiešiem tālrunis padevies apbrīnojami kompakts. Tas ir tikai 6,96 centimetrus plats, tādēļ, droši turot ierīci vienā plaukstā, ar īkšķi brīvi var aizsniegt gan tālāko malu, gan vēl tālāk. Ierīce ir par centimetru īsāka, tādēļ, lai trāpītu uz ieslēgšanas pogu, ir jāsaloka rādītājpirksts. Kamēr pieradīsiet, paspēsiet pamatīgi noķellēt fotokameras stikliņu.

No pirmā skatiena pat grūti noticēt, ka ekrāns ir tik liels, un tas skaidrojams gan ar plānajām sānu apmalēm, gan noapaļotajām malām aizmugurē, kas piešķir slaidāku izskatu. Palīdz arī tas, ka zem ekrāna nav iespiesta fiziska poga. Tā kā korpusā ir arī metāla līste un visu priekšpusi klāj stikls, ierīces svars atbilst gaidītajam – 134 grami. Var pat teikt, ka šis modelis ir parocīgāk lietojams par sākotnējo G3 un arī labāk nostrādāts, jo aizmugurējais vāks neļogās.

Taupības politika

Neredzamajā daļā gan ražotājs mazāko modeli nav saudzējis. Satriecošo Quad HD izšķirtspējas displeju aizstājis parastais HD ar četrreiz zemāku izšķirtspēju. Līdz ar to pikseļu skaits uz vienu collu sarucis līdz 294 un no G3 burvības nekas nav palicis pāri. Lai gan ikdienas lietošanā pilnībā pietiek arī ar šo IPS LCD tehnoloģijas ekrānu, Full HD video un autosacīkšu spēļu attēlojumu abās ierīcēs nevar pat salīdzināt. Kaitināja arī tas, ka tālrunis neprot automātiski noregulēt ekrāna spilgtumu. Tumsā tas spīdēs tikpat koši kā saules gaismā, nevajadzīgi apžilbinot acis.

Tikpat smagi kā ekrāns cietis arī procesors. Kaut tas ir laika garam atbilstošs Qualcomm Snapdragon četru kodolu Cortex A7 «dzinējs», 1,2 GHz takts frekvence uz varenāko modeļu fona vienkārši nobāl. Ikviens, kuram bijusi iespēja padarboties ar šā gada flagmaņiem, starpību sajutīs nekavējoties.

Visu rakstu Korejietis mazākām plaukstām lasiet 28. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru