Viedierīces

Tehnoloģijas: Somijas lepnuma mirstošā gulbja dziesma

Jānis Vēvers, 21.11.2014

Foto: AP

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no pēdējiem viedtelefoniem ar Nokia Lumia vārdu uzskatāmi atgādina Somijas uzņēmuma misiju – savienot cilvēkus , piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Iecerēts kā kompromiss starp jaunākajām un dažkārt arī labākajām tehnoloģijām un saprātīgu cenu, Nokia Lumia 830 vēsturē paliks kā Somijas lepnuma mirstošā gulbja dziesma. Līdz ar rudens metienu Nokia viedtālruņus vairs neredzēsim, un to vietu ieņems Microsoft Lumia.

Uzņēmums, kas savulaik nelielu ziemeļvalsti Somiju padarīja par ietekmīgu spēlētāju tehnoloģiju pasaulē, centies, cik nu spējis, lai aiziešana būtu cieņpilna. Lumia 830 gan nav flagmanis un nav arī īpašs inovāciju uzplaiksnījumu iemiesojums, ar kādiem kaimiņi laiku pa laikam palutinājuši pasauli. Atcerēsimies kaut PureView 41 megapikseļa superkameru. Šis modelis drīzāk ir atgriešanās pie saknēm, jo Nokia atbilstoši savai devīzei «Connecting People» vēsturiski centusies radīt optimālas ierīces plašam lietotāju lokam.

Līdzsvara meklējumos

Vidusceļa meklējumi redzami it visā. Lumia 830 ir 5 collu ekrāns, un šis izmērs šodien ir uzskatāms par robežpunktu, pēc kura ierīces lietošana vienā rokā kļūst apgrūtinoša. Nokia pārliecinoši iekļāvusies neformālajos rāmjos. Tālrunis ir nepilnus 14 centimetrus garš un septiņus plats, tomēr tikai 150 gramus smags. Pateicoties Lumia sērijas nu jau ierasti noapaļotajām formām, tas patīkami guļ plaukstā un lietošanā ir visai parocīgs. Ar īkšķi augšējo ikonu rindu gan nevar aizsniegt, bet to jau, šķiet, no mūsdienu telefoniem vairs neviens negaida. Neērtības sagādā vien apaļais izvirzījums uz aizmugures vāka, kurā iestrādāta fotokamera un zibspuldze. Vizuāli tas raisa asociācijas ar iespaidīgo Lumia 1020, un zināmas līdzības arī ir, jo Lumia 830 izmantota PureView sistēma. Taču īstas vajadzības pēc šāda dizaina deformācijas nav, jo šim modelim ir mazāks attēla sensors, kas nodrošina 10 megapikseļu izšķirtspēju. Lai gan izvirzījums ir neliels un nogludināts, tas tomēr mēdz aizķerties aiz kabatas malas un tādēļ tālrunis var nokrist zemē. Priecē, ka īpaši piestrādāts pie fotografēšanas tumšā vidē, kas mobilajiem tālruņiem tradicionāli bijis vājais punkts. Skaidrs, ka problēma pilnībā nav atrisināta, taču vismaz neliels progress ir novērojams.

Katrai gaumei

Dažādās korpusa krāsas kļuvušas par jauku Lumia tradīciju: sākot ar klasisko balto un melno un beidzot ar krietni dzīvespriecīgākām – kā oranža un salātzaļa. Tās var papildināt ar atbilstošu toņu tēmu darbvirsmām, un, ja viena korpusa krāsa apnīk, šo problēmu var ātri atrisināt, jo aizmugurējais vāciņš ir noņemams un maināms. Zem tā atrodas SIM kartes un microSD atmiņas kartes pieslēgvietas. Attiecīgi lietotājs var viegli piekļūt akumulatoram un nomainīt to.

Visu rakstu Tuvāk saknēm lasiet 21. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru