Viedierīces

Tehnoloģijas: Xperia Z3 Tablet Compact planšete

Jānis Vēvers, 05.12.2014

Avots: sonymobile.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Xperia Z3 Tablet Compact planšete ir tik parocīga un kompakta, ka tai vienmēr atradīsies vieta kabatā, ja vien jūs apmierina 8 collu ekrāna izmērs, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ātrā tempā atjaunojot savu labāko sēriju Xperia Z, Sony nav piemirsis palutināt patērētājus ar mūsdienās tik ierasto produktu daudzveidību. Pievienojot 5,2 collu flagmanim Z3 un kompaktajam 4,6 collu modelim Z3 Compact lasīšanai un interneta lietošanai parocīgo 8 collu planšeti Z3 Tablet Compact, japāņi ir parūpējušies, lai dažādu izmēru cienītājiem būtu, no kā izvēlēties. Līdz korejiešu konkurentiem, kuri apguvuši, šķiet, visus saprātīgos izmērus, gan vēl ir ko augt.

Iepazīstoties ar Sony planšeti, uzmanību uzreiz piesaista tās neticamais plānums. Lai gan ierīce ir ievērojami lielāka par tālruni, tā ir plānāka par gandrīz visiem tirgū esošajiem telefoniem. Sākumā 6,4 milimetrus biezā plāksnīte, kas nolikta uz galda, nepaceļas augstāk par kartona loksni, pat šķiet aizdomīgi trausla. Tomēr izmēģinājuma nedēļu laikā bažas pagaisa, jo korpuss ir gana stingrs, tas nelokās un nekrakšķ. Atšķirībā no Z3 telefona ražotājs izvēlējies pragmatiskāku pieeju arī apdarei, aizmugurējo daļu pārklājot ar matētu plastmasu. Līdz ar to pirkstu nospiedumu problēma ir aktuāla vairs tikai ekrāna daļai. Toties Xperia Z sērijai raksturīgā drošība pret ūdeni un putekļiem ir saglabāta un tas nozīmē, ka ekrāna notīrīšana ir pavisam viegla. Atliek palikt planšeti zem silta tekoša ūdens strūklas, un stikls dažu sekunžu laikā būs tīrs.

Spalvas svarā

Planšete ir ne vien plāna, bet arī parocīgi šaura un līdz ar to viegla. Pateicoties attēla attiecībai 16:9, ierīce ir izstiepta garumā un ir tikai 12 centimetrus plata. Tas ir pietiekami maz, lai ierīci būtu viegli noturēt vienā plaukstā, un operēšanu ar vienu roku veicina arī niecīgais svars – tikai 270 grami. Tādējādi Tablet Z3 Compact kļūst pievilcīga alternatīva grāmatai, jo to var lasīt jebkuros apstākļos: gan gultā, guļot uz muguras, gan lietus laikā autobusa pieturā. Arī video cienītāji būs iepriecināti, jo 1920x1200 pikseļu izšķirtspēja sadarbībā ar Triluminos tehnoloģiju un X-Reality grafikas apstrādes dzinēju ļauj skatīties Full HD standarta filmas teicamā kvalitātē. Kaut gan astoņās collās punktiņi izšķīst un pikseļu blīvums ir mēreni 283 uz collu, ar to pilnībā pietiek, jo plašā ekrāna dēļ planšeti parasti turam tālāk no acīm nekā telefonu. Arī skaņa no stereo skaļruņiem ir negaidīti laba. Negaidīti tāpēc, ka tik plānā korpusā ir sarežģīti iemānīt spēcīgus trokšņotājus.

Gluži kā Z3 tālrunī, arī jaunajā planšetē īpaši piestrādāts pie datorspēļu cienītāju aplaimošanas.

Visu rakstu Kā Šveices nazis lasiet 5. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru