Tehnoloģiju apskats: Disko zāle zaļā pļavā

Autors: Jānis Vēvers
2017. gada 14. jūlijs plkst. 12:01

Sony mobilais bezvadu skaļrunis SRS-XB40 spēj skanēt apdullinoši skaļi un ritmiski mirgot kaut visu nakti

Vasara, pat ja tā nešķiet gana silta un saulaina, mūsu platuma grādos tāpat ir ļoti piemērots gadalaiks brīvdabas ballītēm. Un kā gan tajās iztikt bez mūzikas! Atšķirībā no nesenas pagātnes tagad dziesmu atskaņošanai vairs nav jānes no istabas skaņas iekārta vai jāizlīdzas ar automašīnas magnetofonu, jo ražotāji ir sagatavojuši gana jaudīgus un, kas īpaši svarīgi, ūdensdrošus bezvadu skaļruņus, kas pastiprina no mobilās ierīces izplūstošās mūzikas skaņas. Tādi kā šā gada Sony ballīšu skanda SRS-XB40.

Dizains
Sony šopavasar izrādīja veselus četrus jaunus mobilos skaļruņus, un SRS-XB40 ir lielākais un funkcijām bagātākais no tiem. Tas tik tiešām ir prāvs, gluži kā māla ķieģelis. 28 centimetrus garš, 10 cm augsts un plats. Arī svara un formas dēļ to labāk turēt uz galda vai zemes, nevis dancot ar pusotru kilogramu smago kluci rokās. Dizaineri tam nav paredzējuši nevienu jēdzīgu turekli – ne rokturi un pat ne kādu iedobi. Līdz ar to pagrābt XB40 vienā rokā nav ne ērti, ne droši. Tiesa, taustes maņām skanda patīk, jo tās korpuss ir apvilkts ar mīkstu, gumijotu materiālu, no kura labi notek ūdens. Brīvdabas pasākumiem tas ir ļoti labi, jo īpaši tad, ja ballīte ievelkas un uz zāles stiebriem sāk mesties rīta rasa. Mīkstais materiāls arī amortizē vieglus sitienus, tādēļ nav pārlieku jāuztraucas, ja deju virpulī kāds nejauši iesper par skandu. Taču, tieši tāpat kā nesen aprakstītās XB10, arī šīs ierīces apvalkam nepatīk smiltis un putekļi. Tie cieši ieķeras materiāla porās un ir nodabūjami ar mitru lupatu. Labi, ka korpuss atbilst IPX5 ūdensdrošības standartam. Proti, tas pacieš šļakatas, bet baseinā gan neizdzīvos.

No līdzīgiem produktiem XB40 atšķiras ar daudzās krāsās mirgojošu LED gaismas līniju ap skaļruņus aizsargājošo sietu un izgaismotiem pašiem skaļruņiem. Atbilstoši ritmam krāsas mainošā gaismas mūzika īpaši labi izskatās naktī un piešķir ballītei enerģiskāku atmosfēru. Gaismas var pielāgot savām prasībām ar mobilo lietotņu Songpal un Fiestable palīdzību.

Savienojums
Šķiet, mūsdienās īpaši jāpameklē skaļruņi, kuru pievienošana viedtelefonam sagādātu galvassāpes. Tā kā XB40 atbalsta gan Bluetooth, gan NFC savienojumus, sapārošana ar telefonu ir absolūti vienkārša. Jāieslēdz «zilie zobi», jāpieliek abas ierīces blakus un atrasto ierīču sarakstā jāizvēlas Sony skaļrunis. Tālrunis vēl palūdz atļauju pārņemt skaņas regulēšanas funkciju. Tas aizņem 5–10 sekundes, un mūzika no tālruņa atmiņas, YouTube, Spotify vai jebkāda cita servisa jau laužas caur skandu.

Korpusa augšpusē ir veselas septiņas pirksta gala izmēra pogas ierīces ieslēgšanai, skaņas regulēšanai, vēl vienas - skandas pievienošanai un labā vai kreisā kanāla funkcijas piešķiršanai, mūzikas ieslēgšanai un apturēšanai, atbildēšanai uz telefonzvanu un arī Extra Bass funkcijas aktivizēšanai.

Īstas diskozāles atmosfēras radīšanai ar Wireless Party Chain palīdzību vienotā tīklā var saslēgt pat desmit šādus skaļruņus, ja vien esat ar mieru šādā projektā investēt ap divarpus tūkstošiem eiro. Tad gan skandas visās malās skanēs un mirgos vienotā ritmā. Darbdienās XB40 var kļūt par brīvroku sistēmu darba kabinetā, jo tajā iemontēts arī mikrofons, kas nodod signālu viedtālrunim.

Skaņas kvalitāte
Skandas firmas zīme ir Extra Bass, un savā ziņā tā arī ir posts. Aktivizējot šo funkciju un uzregulējot maksimālu skaļumu, basi nomāc visas pārējās skaņas un rodas iespaids, ka pagalmā iebraucis kāds tīnis savu mūžu nokalpojušā «bembī», kam pusi bagāžas telpas aizņem sabvūferi. Dominējošā skaņa ir ritmiski sitieni. Taču nevar noliegt, ka XB40 skan skaļi. Pieskandināt dzīvokli tam nesagādā nekādas grūtības, un arī lauku sētā kaimiņi var dabūt trūkties, ja skandas saimnieks svētdienas rītā izdomā pārbaudīt, uz ko ir spējīgs Sony skaļrunis. Izslēdzot Extra Bass, skaņa kļūst mazliet tīrāka un jau var saklausīt spalgākas notis. Tomēr joprojām jaušams «smagums» ar uzsvērtām zemajām skaņām, kas nomāc, piemēram, vijoles maigo skanējumu. Arī šajā režīmā skanda ir skaļa. Deju mūzikas cienītājiem XB40 piedāvājums būs tieši laikā, bet džeza vai klasiskās mūzikas draugi šausmās spiedīs ciet ausis.

Akumulators
Lai arī cik izturīgi būtu ballētāji, maz ticams, ka kādam izdosies sagaidīt XB40 apklušanu baterijas izlādēšanās dēļ. Neraugoties uz skaļo skaņu, ietilpīgais akumulators ar vienu uzlādi darbina skandu teju 20 stundas. Pilnā skaļumā un ar ieslēgtām gaismām – aptuveni 15–16 stundas, kas tāpat ir ilgāk, nekā darbosies viens otrs mūziku atskaņojošais viedtelefons. Pozitīvi, ka skanda nav skopa un spēj padalīties «dzīvības sulā». Pievienojot to tālrunim ar USB vadu, elektrība no XB40 plūdīs uz tālruni. Atlikušo enerģijas daudzumu var noskaidrot, nospiežot zvana atbildēšanas pogu. Ierīce mazliet pārsteigs, angliski balsī pavēstot, cik daudz elektrības tajā vēl atlicis.

Gala vērtējums
Skanda ar personību – tā varētu īsumā raksturot Sony SRS-XB40. Zilā, sarkanā un melnā krāsā pieejamā ierīce uz citu fona atšķiras ar enerģisko gaismas mūziku un ļoti izteiktiem basiem, kā arī apbrīnojami izturīgu akumulatoru. Jauniem cilvēkiem, vasarīgu ballīšu cienītājiem tā varētu pat ļoti patikt, un patiktu arī plašākam lokam, ja skanējums būtu mazliet dzidrāks un korpuss būtu pilnībā ūdensdrošs.

Plusi
*Ļoti skaļa skaņa
*Krāsaina gaismas mūzika
*Ilgs baterijas darbības laiks

Mīnusi
*Basi nomāc visas pārējās skaņas
*pilnībā ūdensdrošs
*Pietrūkst roltura pārnēsāšanai

Konkurenti aplūkojami galerijā augstāk!

Publikācija tapusi sadarbībā ar Lattelecom