Tehnoloģiju apskats: Huawei P10 Plus

2017. gada 26. maijs plkst. 14:21
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

No abiem šā gada flagmaņiem Huawei vairāk piestrādājis pie lielākā P10 Plus, piešķirot tam labāku ekrānu un pamatīgu atmiņu

Globālajā tirgū ietekmi strauji audzējošais Ķīnas uzņēmums Huawei pērn izpelnījās daudz un pamatotas uzslavas par savu flagmani P9. Tā spilgtāko pienesumu – duālo kameru – pusgadu vēlāk «aizņēmās» pat Apple. Acīmredzot inovatīvā tālruņa izgatavošana ķīniešu izgudrotāju komandai izsūca daudz spēka, un tā paņēma «radošo pauzi». Šā gada labākais modelis P10 no priekšgājēja atšķiras faktiski tikai ar uzlabotu kameru. Mazliet interesantāks šķiet vienlaikus prezentētais lielākais P10 Plus, kas ieguvis mitruma drošu korpusu un labāku ekrāna izšķirtspēju. Tas arī ir šodienas apraksta varonis.

Dizains

Kā jau pēdējos gados ierasts, nosaukumā iekļautais vārds Plus apzīmē izmērā lielāku modeli. Ja parastajam P10 ir 5,1 collu liels ekrāns, tad «plusam» tas ir tieši tikpat liels kā prāvākajam iPhone 7 Plus. Salīdzinājums ar Apple nav nejaušs, jo Huawei mērķtiecīgi cenšas līdzināties amerikāņiem, nu jau vismaz trīs gadus savu flagmaņu prezentācijās nekautrīgi samērojoties ar «ābolu» spējām. Iespējams, sekojot Apple piemēram, P10 modelī pirkstu nospiedumu lasītājs pārceļojis no korpusa aizmugures uz priekšu un radis vietu zem ekrāna. Tas izmantojams arī kā skārienpaliktnis, jo atpazīst žestu komandas. Jāatzīst, ka iepriekšējais novietojums šķita ērtāks, un jācer, ka nākamgad ķīnieši atgriezīsies pie iepriekšējās koncepcijas. Vēl jo vairāk, ja apstiprināsies baumas, ka jaunajā iPhone 8 lasītājs atradīšoties aizmugurē.

Izmēru ziņā P10 Plus ir par puscentimetru īsāks un par 3 milimetriem šaurāks nekā iPhone 7 Plus. Arī plānāks un vieglāks – 7 milimetri pret 7,3 un 165 grami pret 188. Tomēr, atšķirībā no Samsung, Huawei nav atteikušies no ekrāna apmalēm, tādēļ displejs aizņem vien 71,6% no tālruņa laukuma.

Lietošanā P10 Plus īpaši neatšķiras no citiem lielizmēra telefoniem. Piezvanīt ar vienu roku var, bet citu darbību veikšanai jāliek lietā abas rokas. Pretējā gadījumā ierīce plaukstā bīstami zvārojas.

Lietainajā pavasarī varēja novērtēt arī mitruma drošo korpusu. Piemēram, meklējot navigācijā ceļu svešā pilsētā, ierīce nebija jāglābj no katras lietus lāses. Tiesa, pilieni uz ekrāna ir traucēklis, jo tālrunis tos uzskata par pieskārieniem un dod vienu negribētu komandu pēc otras.

Veiktspēja

Pašu Huawei izgatavotais HiSilicon Kirin 960 procesors ar četriem 2,4GHz un četriem 1,8GHz kodoliem būtībā ir tāds pats kā P9. Vienīgi DB rīcībā pabijušais modelis ar 128GB iebūvēto atmiņu ir aprīkots ar 6GB operatīvo atmiņu, kā rezultāta P10 Plus ir mazliet naskāks par priekšgājēju un aptuveni tikpat spēcīgs kā Mate 9.

Līdzīgi kā konkurenti, arī Huawei tālrunī iestrādājusi Ultra Memory algoritmu, kas ik pa laikam cenšas attīrīt tālruņa atmiņu no snaudošām, neaktīvām programmām. Taču tās ir tikai nianses. Ierīcei piemīt pietiekama jauda, lai vienlaikus darbinātu veselu gūzmu lietotņu.

Ekrāns

P10 ir 5,1 collas Full HD ekrāns, bet P10 Plus var padižoties ar krietni labāku 1440x2560 pikseļu izšķirtspēju. Tas nozīmē, ka pikseļu blīvums ir patiesi iespaidīgs – aptuveni 540 punkti uz collu. Tik kvalitatīvs ekrāns Huawei telefonos ir retums. Arī ar krāsu gammu un spilgtumu viss ir kārtībā. Interesanta ir arī iespēja atslēgt zilo gaismu, kas it kā vairāk nogurdina acis, taču tas liek ekrānam ieņemt izteikti dzeltenīgu nokrāsu. Nevarētu teikt, ka izskatās ļoti pievilcīgi.

Ar izslavēto kameru uzņemto fotogrāfiju apstrādāšana tālruņa IPS ekrānā pat vairākkārtējā pietuvinājumā un arī video skatīšanās sagādā patiesu baudījumu, tomēr jārēķinās ar iespaidīgu enerģijas patēriņu.

Fotokamera

Gluži tāpat kā pērn, arī šogad Huawei galveno uzsvaru reklāmas kampaņā liek uz fotokameru. Tam ir pamatots iemesls, jo divu ikoniskā vācu ražotāja Leica lēcu kamera ar 12 megapikseļu krāsaino un 20 megapikseļu melnbalto sensoru ir patiešām ievērības cienīga. Tā esot vēl labāka nekā P9 izmantotā. Skaļais solījums pamudināja testa laikā iekritušajā ceļojumā pamēģināt P10 Plus kā vienīgo fotokameru.

Mazliet neparasti, ka tai ir tikai divi režīmi – pilnīgi automātisks un Pro, kur visi iestatījumi jāmaina pašam. Citu tālruņu kameras sniedz vismaz kaut kādu vidusceļu, piemēram, izvēlēties makro vai ainavas režīmu. Šo trūkumu vēl pamanāmāku padarīja fakts, ka automātiskais režīms nepaguris centās vāji apgaismotā vidē uzņemtas bildes padarīt gaišākas nekā patiesībā. Visādi citādi P10 Plus attaisnoja uz to liktās cerības, un fotogrāfijas albumā izskatās ne sliktāk kā ar amatieru kameru uzņemtās. Krāsas ir dzīvīgas, pat tumšāki fona objekti ir gana detalizēti un ar acīmredzamām toņu niansēm.

Diemžēl fotografēšana prasīja daudz spēka akumulatoram. Tūrisma objektos cītīgi fotografējot un uzņemot pāris simtus attēlu, baterija gandrīz pilnībā iztukšojās četru stundu laikā. Lai nepaliktu bez sakariem, regulāri nācās aktivizēt ultra enerģijas taupīšanas režīmu.

Akumulators

Huawei P10 Plus bateriju apvij mistērija. Teorētiski 3750 miliampērstundu litija jonu akumulators ir viens no ietilpīgākajiem, kāds sastopams mūsu tirgū pieejamajos viedtelefonos. Taču, par spīti optimizācijas programmām, elektrība ātri tērējas pat dīkstāves laikā, nemaz nerunājot par milzu patēriņu pie lielākām slodzēm. Izmēģinājumu nedēļās reti kad ar vienu uzlādi izdevās sagaidīt dienas beigas. To mazliet kompensē ātrās uzlādes iespēja caur USB Type-C pieslēgvietu, taču bezvadu uzlādi kā Samsung Galaxy S8 Huawei tālrunis gan neatbalsta.

Gala vērtējums

P10 Plus ir pievilcīgākais no šā gada Huawei flagmaņiem. Prāvā izmēra dēļ tas nav tik parocīgs kā mazākā versija. Firmas zīme ir varena kamera un patiešām labs ekrāns. Arī jaudīgais procesors, ietilpīgā 128GB iebūvētā atmiņa, ko var papildināt ar vēl 256GB microSD karti, un mitruma drošais korpuss neatstās vienaldzīgu. Taču kopējo iespaidu pabojā skaitliskā izteiksmē lielais, taču realitātē nepietiekami izturīgais akumulators, kā arī ievērības cienīgu jaunumu trūkums.


Huawei P10 Plus
Plusi
- Teicama duālā Leica kamera
- Lielisks ekrāns
- Iespaidīga iebūvētā atmiņa
Mīnusi
- Pārāk ātri iztukšojas baterija
- Trūcīga kameras režīmu izvēle
- Nav bezvadu uzlādes iespējas

Cena ap 800 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lvSadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu