Tehnoloģiju apskats: KlēpjdatorsToshiba Portege X20W-D 

Tikai kilogramu smagais Toshiba Portege X20W-D veiktspējas ziņā pārspēj krietni lielākus klēpjdatorus, turklāt tajā var rakstīt ar irbuli kā burtnīcā

Jānis Vēvers, 2017. gada 13. oktobris plkst. 11:47

Portatīvo datoru saplūšana ar planšetēm norit pilnā sparā, un 360 grādos atveramu klēpjdatoru ar skārienekrānu skaits nemitīgi aug. Pavasarī klāstu papildināja daži Toshiba modeļi, kas pavisam nesen nonākuši arī līdz mūsu veikaliem.

To vidū ir ultraplānais Portege X20W-D. Kā jau ierasts, klēpjdatori pieejami dažādās modifikācijās, un DB rīcībā pabija 10Q versija ar 7.paaudzes Intel Core i7 procesoru, Intel HD Graphics 620 grafisko karti, 512GB ātro SSD atmiņu un 8GB operatīvo atmiņu.

Dizains

Ietērpjot savus labākos datorus alumīnija korpusā, ražotāji gadu gaitā ir pieradinājuši lietotājus pie domas, ka tas ir sava veida kvalitātes un prestiža rādītājs. Ja alumīnijs nav redzams un sataustāms, lietotāja prātā var pazibēt šaubas par pirkuma atbilstību cenai, jo īpaši gadījumos, kad tā tuvojas divu tūkstošu eiro slieksnim, pat ja «kažociņš» ir taisīts no cita metāla. Šis stāsts tieši attiecas uz Portege X20W-D. Toshiba dizaineri šim klēpjdatoram izvēlējušies magnija sakausējuma apvalku, kas ir gana izturīgs un elegants materiāls. Vienīgi, acīmredzot cenšoties samazināt ierīces svaru, sakausējums izmantots ļoti pieticīgi.

Tā rezultātā sajūta ir mazliet plastmasīga, šķiet, ka plaukstu atbalsta vietās pamatne ieliecas uz iekšu. Lēto iespaidu pastiprina diezgan vaļīgās eņģes, kas spēj noturēt ekrānu vien tad, ja ierīci nekustina. Taču, tiklīdz to satver aiz apakšdaļas un pārvieto, ekrāns bez īpašas pretestības nolokās. Pieminēto iemeslu dēļ pirmā doma bija – japāņi centušies radīt pieejamāku alternatīvu dārgajiem alumīnija 360 grādu datoriem.

Tomēr tā gluži nav. Pusotru centimetru biezajam Portege X20W-D ir tiešām pieklājīgs aprīkojums, un tas nav pa kabatai katram. Plānā korpusa dēļ jārēķinās arī ar niecīgu pieslēgvietu piedāvājumu. Ligzdas ir tikai trīs – USB 3.0, USB 3.1 Type-C ar Thunderbolt 3 un kopīga mikrofona un austiņu 3,5 milimetru spraudnim. Uzlāde notiek caur Type-C, tādēļ ik baterijas piepildīšanas laikā brīva paliek tikai viena pieslēgvieta. Turpat jāievieto arī HDMI adapteri.

Veiktspēja

Pirmās paaudzes 360 grādu klēpjdatori mēģināja «paņemt» pircējus ar inovatīvo pieeju un plānu korpusu, bet jaunākie pierāda, ka pat ļoti kompaktās ierīcēs var pukstēt patiesi spēcīga sirds. Protege X20W-D mājo četru kodolu Intel Core i7 procesors ar 2,7GHz takts frekvenci, ko atbalsta 8GB operatīvā atmiņa. Vēl pirms dažiem gadiem šāda kombinācija bija pieejama izmērā prāviem spēļu datoriem. Šis eksemplārs vēl neizceļas ar ekstraklases grafisko karti, taču gan jau arī tas ir tikai laika jautājums. Katrā ziņā par Protege X20W-D vairs nevar teikt, ka tas izmantojams kā sekundārais dators, ko paņemt līdzi vien izbraucienos ārpus mājas kā rakstāmmašīnu, interneta pārlūku vai televizoru.

Tas ir pilnvērtīgs dators, kurā var darīt visu to pašu, ko 90% citu klēpjdatoru, un pat vēl vairāk.

Lietošanas ērtums

Datora priekšrocība neapšaubāmi ir kompaktais izmērs. 12,5 collu ekrāna un tikai 1,1 kilograma svara dēļ to drīzāk gribas uzskatīt par lielu planšeti, nevis mazu klēpjdatoru. Protege X20W-D lietošanā ir ērts, somā aizņem maz vietas, un ar to var ērti padarboties pat lidmašīnas šaurajos sēdekļos.

Pievienotā vērtība ir komplektā iekļautais TruPen irbulis. Klasiskas lodīšu pildspalvas formā izveidotais rakstāmrīks atpazīst 2048 līmeņu spiedienu, tādēļ ar to var īstenot zīmēšanas un rakstīšanas fantāzijas vēl labāk nekā uz papīra. Pieskaroties liegi, uz Full HD ekrāna parādās plāna svītriņa, stiprāks spiediens rada treknāku līniju. Viss notiek bez aiztures un gludi.

Patiesa bauda strādāt. Šī iespēja noteikti patiks visu to profesiju pārstāvjiem, kuriem nākas kaut ko uzzīmēt vai patīk pierakstīt ar roku. Vienīgais mīnuss, ka irbulim nav paredzēta vieta datora korpusā vai pie tā. Līdz ar to pirms iziešanas pa durvīm jāpiedomā, vai TruPen ir ielikts somā. Apgaismojamās klaviatūras pogas ir nelielas un cieši kopā, tādēļ rakstīšana nevedas tik raiti kā ar pilna izmēra tastatūru.

Toties pogas darbojas viegli un klusi. Arī skārienpaliktnis šķiet paknaps. Tā gan nav liela nelaime ierīcei ar skārienekrānu. Paliktņa stūrī arī iestrādāts pirkstu nospiedumu lasītājs ierīces atbloķēšanai, ko var uzskatīt par veiksmīgu risinājumu, jo izmēģinājumu laikā šai vietai nejauši pieskarties nesanāca.

Akumulatora darbība

Baterijas darbības jautājumā Protege X20W-D godam aizstāv ultraplāno datoru godu. Rakstot un vācot informāciju internetā, tas ar vienu uzlādi darbojās tuvu 13 stundām. Labu rezultātu uzrādīja arī nepārtraukta video atskaņošana – ap 10 stundām. Uzregulējot ekrāna spilgtumu maksimālā līmenī, darbības laiks saruka par kādām divām stundām. Nav slikti ierīcei ar tik jaudīgu procesoru.

Gala vērtējums

Toshiba inženieriem izdevies radīt tiešām labu kombināciju – vieglu un kompaktu ierīci ar jaudīgu procesoru, ietilpīgu atmiņu un ilgi strādājošu akumulatoru. Turklāt komplektā iekļauts arī TruPen irbulis. Pilnvērtīgam darbam mazliet traucē saspiestā klaviatūra, un, ņemot vērā cenu, arī korpusam varēja piešķirt elitārāku izskatu.

"20171013-1137-tos.png"

Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

No šīs sadaļas
2017. gada 06. oktobris plkst. 10:51

Košais MyKi Touch dod bērniem iespēju piezvanīt no viedpulksteņa, bet vecākiem –...

2017. gada 05. oktobris plkst. 7:50

ASV kompānija «Google» trešdien nāca klajā ar jauniem tālruņiem, viedskaļruņiem un citām...

2017. gada 28. septembris plkst. 11:59

Microsoft līdzdibinātājs Bils Geitss atklājis, ka viņš izmanto Android, nevis Windows viedtālruni,...

2017. gada 22. septembris plkst. 13:07

HTC U11 interesantākais pienesums viedtelefonu lauciņā ir Edge Sense malas, kas pārņem...

2017. gada 21. septembris plkst. 11:26

Grūtībās nonākušais Taivānas viedtelefonu ražotājs HTC Corp. ceturtdien paziņoja, ka pārdos...

2017. gada 15. septembris plkst. 10:13

BlackBerry KEYOne piedāvā lietotājiem sen aizmirstu lietu – no reāli sataustāmām pogām...

2017. gada 12. septembris plkst. 21:42

Tehnoloģiju kompānija Apple ilgi gaidītajā prezentācijā otrdien izrādīja jaunākos iPhone modeļus...

2017. gada 12. septembris plkst. 21:10

Tehnoloģiju kompānija Apple otrdien pirms iPhone demonstrācijas prezentēja Apple Watch 3.sēriju....

2017. gada 12. septembris plkst. 18:17

Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija Samsung Electronics plāno nākamgad sērijā Galaxy Note laist...

2017. gada 11. septembris plkst. 10:32

Tehnoloģiju kompānijas Apple jaunā, pēdējos gados svarīgākā iPhone modeli, ko prezentēs rīt,...