Tehnoloģiju apskats: MyKi Touch 

Košais MyKi Touch dod bērniem iespēju piezvanīt no viedpulksteņa, bet vecākiem – vienmēr zināt, kur atrodas atvase

Jānis Vēvers, 2017. gada 06. oktobris plkst. 10:51

Mācību gada sākums daudzās ģimenēs aktualizējis jautājumu, kā efektīvāk un drošāk sazināties ar bērniem, kuri tikko sākuši skolas gaitas vai vēl apmeklē bērnudārzu. Šajā vecumā rotaļīgums bieži vien ņem virsroku pār atbildības apziņu, tādēļ vecāku sarūpētais mobilais tālrunis mēdz nokrist zemē un saplīst vai vienkārši pazust kaut kur rotaļu laukumā. Risinājums varētu būt tā dēvētie drošības pulksteņi – ap roku apliekams viedpulkstenis, kurā var ievietot SIM karti. Viens tāds – MyKi Touch – nonāca arī DB rīcībā un trīs nedēļas pavadīja sešgadnieku visās ikdienas gaitās.

Dizains

Jāsaka, ka MyKi Touch ir liels pulkstenis. Uz sešgadnieka plaukstas locītavas tas pat izskatās milzīgs, jo katrā pusē sniedzas pāri rokai vismaz centimetru. Līdz ar to virsjakas uzvilkšana ir īstas mocības. Pulkstenis ķeras aiz piedurknes, iestrēgst, un gumijotā siksniņa negrib slīdēt pa audumu. Arī velkot nost jaku, siksniņa bieži vien neizturēja bērna nepacietīgo ģērbšanās manieri un atsprāga vaļā. Pie tā lielā mērā vainojama MyKi Touch uzbūve. Plastmasas korpuss ar skārienjutīgo ekrānu ir ievietots gumijas siksniņā, kas «piepūš» ierīci visos četros virzienos. Tas ir 3x4 centimetrus liels un pusotru centimetru biezs, taču nav pat mitruma drošs, kas nav laba ziņa dauzonīgu bērnu vecākiem. Zem gumijas ir paslēpta SIM kartes un micro USB pieslēgvieta uzlādei, tādēļ ierīci bieži nākas «izģērbt». Labās malas apakšā atrodas vienīgā fiziskā poga, kas vienlaikus veic atgriešanās un SOS taustiņa funkciju.

Siksniņas stiprinājums ir bērnam draudzīgs – divi paralēli plastmasas puļķīši, kas jāiestumj atbilstoša izmēra caurumos –, taču ne pārāk drošs. Tas var atvērties, pat aizķeroties aiz drēbēm.

Lietošana

Kā jau ķipariem paredzētai ierīcei piedien, MyKi Touch ir absolūti vienkāršs un mūsdienu bērniem saprotams. Tā spēks, protams, ir 1,22 collu krāsainajā skārienjutīgajā ekrānā. Jaunās paaudzes lietotājiem tas acīmredzot šķiet dabiskāks risinājums, jo pat divgadnieks ar dziļdomīgu sejas izteiksmi velk pirkstiņu pār ekrānu, šķirstot darbvirsmas.

Sākumekrānā redzams pulkstenis, akumulatora stāvoklis, informācija par tīklu, kā arī mammas un tēta ikona. Tie ir īsceļi uz iestatītajiem vecāku telefona numuriem, tādēļ bērns pat satraukuma brīžos var ātri sazvanīt vecākus. Panikas gadījumā var nospiest un pieturēt SOS pogu, un trauksmes signālu saņems abi vecāki.

Šķirot darbvirsmas, var nonākt arī pie soļu skaitītāja un sirsniņām, ko vecāki no mobilās lietotnes var piešķirt bērnam par labu darbu vai uzmundrināšanai. Adrešu grāmatā var pievienot 18 citu tuvinieku tālruņa numurus, kā arī iestatījumos norādīt, ka neviens sarakstā neiekļautais nevarēs piezvanīt uz MyKi. Tas ir pozitīvi, jo vecāki var nodrošināties, ka bērnam diendusu neiztraucēs kāds neuzmanīgs zvanītājs. Ir arī saņemto īsziņu un balss ziņu mape, kā arī skaļuma regulēšanas iespēja. Īpaši interesanta ir iespēja abos virzienos sūtīt ierunātas balss ziņas. Mazākajiem mammas iedrošinājuma vārdi noderēs, kad kļūs skumji. Vienīgi tās jāierunā skaļi, jo līdz bērnam nonāk diezgan kluss ieraksts.

Skārienjutīgais ekrāns darbojas labi, un komandu došanā īpašu knifu nav. Jāņem vērā, ka telefonsarunā viss vecāku teiktais izskanēs pa pulksteņa skaļruni, tādēļ to dzirdēs bērna tuvumā esošie.

Iespējas

Vecāki saziņai izmanto MyKi Watch mobilo lietotni, kurā jāizveido konts un jāpiesaista pulkstenis. No lietotnes var gan piezvanīt, gan nosūtīt ziņu, gan arī apskatīties, kur mazais atrodas šobrīd un kur viņa ceļi veduši dienas gaitās. Tiesa, vismaz pāris reižu trīs nedēļu laikā šī funkcija pievīla, nereģistrējot pastaigas.

Lietotājs pats var uzstādīt visdažādākos brīdinājumus. Piemēram, izveidot apļa formas drošības zonu, no kuras bērnam izejot, pulkstenis sūtīs signālu, kā arī ātruma ierobežojumu. Tas cels trauksmi, ja bērns pārvietosies, piemēram, automašīnas ātrumā. Tas nozīmēs, ka viņš iekāpis kādā transporta līdzeklī. Brīdinājums vecākiem nonāks arī ikreiz, kad pulkstenis tiek noņemts no rokas, tādējādi liekot saausīties, vai bērnam viss ir kārtībā.

Lietotnē arī tiek pievienoti kontakti un veikti citi uzstādījumi, jo pašā pulkstenī regulēšanas iespēju tikpat kā nav. Nav arī ciparnīcas, lai piezvanītu paša sastādītam numuram.

Akumulators

Baterija ir daudzu moderno ierīču bēdu ieleja, un diemžēl MyKi Touch gadījumā tā ir izteikta problēma. Pirmajā dienā, kad mazais izmēģinātājs intensīvi izrādīja pulksteņa iespējas draugiem, tas izlādējās un izslēdzās jau ap pulksten 17, nesagaidot mājup došanās laiku. Turpmāk lietojot pulksteni diezgan pieticīgi – pāris zvani un pastaigas soļu uzskaitīšana -, akumulators sagaidīja vēlu vakara stundu, bet nekad neizdzīvoja līdz rītam. Tāpēc jārēķinās, ka aptuveni divas stundas ilga pulksteņa lādēšana katru nakti vai rītu būs neizbēgama ikdienas sastāvdaļa.

Akumulatora stāvokli var noskaidrot kā pulksteņa ekrānā, tā lietotnē. Turklāt otrajā mērījums ir precīzāks, jo tiek atspoguļots arī procentos, kamēr pulkstenī tikai stabiņos.

Gala vērtējums

Lai arī salīdzinoši dārgs, masīvs un ar vārgu akumulatoru, MyKi Touch varētu būt pievilcīgs un uzticams veids saziņai ar 4-8 gadus veciem bērniem. Lielāki jau ir gatavi viedtālrunim un ar šādu spēļmantiņu no mājas ārā neietu. Mazākiem pulkstenis vairo patstāvības apziņu un vienlaikus novērš aizraušanos ar viedtelefona spēlītēm. Savukārt vecākiem ir mierīgāks prāts, jo jebkurā brīdī var apskatīties, vai mazais nav aizstaigājis par tālu, kā arī viņam var vienmēr piezvanīt. Vien jāseko līdzi akumulatora stāvoklim.

"20171006-1030-my.png"

Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

No šīs sadaļas
2017. gada 05. oktobris plkst. 7:50

ASV kompānija «Google» trešdien nāca klajā ar jauniem tālruņiem, viedskaļruņiem un citām...

2017. gada 28. septembris plkst. 11:59

Microsoft līdzdibinātājs Bils Geitss atklājis, ka viņš izmanto Android, nevis Windows viedtālruni,...

2017. gada 22. septembris plkst. 13:07

HTC U11 interesantākais pienesums viedtelefonu lauciņā ir Edge Sense malas, kas pārņem...

2017. gada 21. septembris plkst. 11:26

Grūtībās nonākušais Taivānas viedtelefonu ražotājs HTC Corp. ceturtdien paziņoja, ka pārdos...

2017. gada 15. septembris plkst. 10:13

BlackBerry KEYOne piedāvā lietotājiem sen aizmirstu lietu – no reāli sataustāmām pogām...

2017. gada 12. septembris plkst. 21:42

Tehnoloģiju kompānija Apple ilgi gaidītajā prezentācijā otrdien izrādīja jaunākos iPhone modeļus...

2017. gada 12. septembris plkst. 21:10

Tehnoloģiju kompānija Apple otrdien pirms iPhone demonstrācijas prezentēja Apple Watch 3.sēriju....

2017. gada 12. septembris plkst. 18:17

Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānija Samsung Electronics plāno nākamgad sērijā Galaxy Note laist...

2017. gada 11. septembris plkst. 10:32

Tehnoloģiju kompānijas Apple jaunā, pēdējos gados svarīgākā iPhone modeli, ko prezentēs rīt,...

2017. gada 24. augusts plkst. 9:24

Tehnoloģiju zīmols Samsung prezentējis jauno Galaxy Note8 – tam ir lielāks un...