Tehnoloģiju apskats: Samsung Galaxy S8+

Autors: Jānis Vēvers
2017. gada 19. maijs plkst. 12:30

Samsung šā gada flagmaņa Galaxy S8+ prāvais ekrāns ar noliektām malām aizņem gandrīz visu tālruņa fasādi

Divus gadus ļāvis lietotājiem aprast ar bezmalu telefoniem, labāko sēriju Galaxy S piedāvājot parastā un Edge versijā, šogad Samsung spēris soli tālāk. Astotās paaudzes korejiešu darinājumā S8 klasiskā versija ir izskausta un tālrunis pieejams vienā vienīgā izskatā – ar nolocītu ekrānu, kas «plūst pāri» korpusa sānu malām.

Toties pircēji var izvēlēties divus dažādus izmērus – S8 ar 5,8 collu ekrānu un S8+ ar 6,2 collu. DB izvēle šoreiz krita uz lielāko modeli.

Dizains

Ieraugot tehniskajā aprakstā ekrāna izmēru raksturojošo skaitli 6,2 collas, prātā iezogas klusas bažas, ka atkal darīšana ar nepraktisku monstru. Taču patiesībā viss izrādās citādi. Tā kā Infinity Display klāj 84 procentus no visa korpusa fasādes laukuma, Samsung izdevies radīt negaidīti kompaktu ierīci. S8+ ir tikai vienu milimetru garāks par Apple iPhone 7 Plus, taču par veseliem 4,5 milimetriem šaurāks. Lai saprastu atšķirību, «ābola» plašākajā korpusā mājo par 0,7 collām jeb aptuveni diviem centimetriem pa diagonāli mazāks ekrāns. Tiesa, Samsung displeja ietilpināšanai piegājuši radoši, izvēloties neparastu 18,5:9 malu attiecību. Tā rezultātā ekrāns izskatās diezgan izstiepts, taču ikdienas lietošanā tas pārliekas grūtības nesagādā. 173 gramus smagās ierīces ekrāna tālāko malu ar īkšķi var aizsniegt bez piepūles, bet līdz augšmalai gan neaizstiepties.

No Samsung neraksturīgām dizaina lietām jāmin pirkstu nospiedumu lasītāja pārcelšanos no korpusa priekšpuses uz aizmuguri, kā arī vēl viena fiziska taustiņa pievienošanu. Lasītāja sensors novietots tieši blakus kamerai un ir diezgan šaurs, tādēļ ne vienmēr izdodas rādītājpirkstu novietot precīzi uz tā. Zem skaļuma regulētāja iekārtojusies poga, ar kuru var aktivizēt Samsung izloloto virtuālo asistentu Bixby. Korpuss atbilst IP68 standarta prasībām, tādēļ tālruni var iemērkt līdz pusotram metram dziļi saldūdenī.

Veiktspēja

Izskatās, ka attiecībā uz procesoru arī Samsung metuši mieru «bruņošanās sacensībai». S8+ ir pašu korejiešu izgatavotais Exynos procesors ar astoņiem kodoliem, no kuriem četriem ir 2,3GHz un četriem – 1,7GHz takts frekvence. Kombinācijā ar 4GB operatīvo atmiņu tas veiktspējas testos uzrāda labāku rezultātu nekā priekšgājējs un atstāj tālu aiz muguras citus Android telefonus, taču no lietotāja viedokļa šai ciparu spēlei vairs nav nekādas nozīmes. Telefons ir tik jaudīgs, ka nāktos īpaši piestrādāt, lai sagādātu tam pa īstam mokošus uzdevumus.

Daudz interesantāki ir pāris Samsung jaunievedumi, kas gan nav absolūtas inovācijas. Piemēram, S8 tālruņi ir aprīkoti ar varavīksnenes skeneri, kas atbloķē ekrānu, nolasot asinsvadiņu rakstu acī. Šī jau Microsoft Lumia telefonos iespēja, tāpat kā arī šajā modelī pieejamā sejas atpazīšana, ir īpaši noderīga aukstos gadalaikos, kad negribas vilkt nost cimdus. Nospied pogu, paskaties uz ekrānu, un tālrunis jau darbojas. Abas šķiet visnotaļ uzticamas, jo reaģē ātri un uz triku ar lietotāja fotogrāfiju «neuzrāvās». Vienīgi jāņem vērā, ka tumsā pievils kā viena, tā otra, un nāksies vai nu pāriet uz pirkstu nospiedumu, vai ievadīt paroli.

Otrs korejiešu jaunums ir pašu izstrādātais virtuālais asistents Bixby. Gluži tāpat kā līdzīgie tas atgādina par veicamajiem uzdevumiem, piedāvā piezvanīt cilvēkiem, kam attiecīgajā diennakts posmā zvanīts visbiežāk un nodarbojas ar tamlīdzīgām lietām. Samsung nodomi pieradināt patērētājus pie šāda palīga, šķiet, ir visai nopietni. Ne velti asistentam atvēlēta īpaša darbvirsma un fiziska poga.

Ekrāns

Displejs ar noliektām malām pamatoti ir Galaxy S8 mārketinga kampaņas centrālais objekts. Tas ne vien piešķir tālrunim unikālu, no konkurentiem atšķirīgu izskatu, bet arī nodrošina kvalitāti, kādai līdzīgu jāmeklē ar uguni. Milzu ekrāna izšķirtspēja ir 1440x2960, kas veido aptuveni 529 pikseļu uz katru collu. Turklāt Super Amoled ekrāns ir pielāgots HDR satura atskaņošanai un gādā, lai tālrunī bilde izskatītos tikpat dabīga, kā dzīvē.

Tāpat kā Edge modifikācijas priekšgājējos arī šajā tālrunī pieejami no malām izvelkamie Edge virtuālie paneļi, kuros var uzstādīt īsceļus uz biežāk lietotajām programmām, ātros kontaktus, saņemt ziņu virsrakstus vai aplūkot sporta rezultātus.

Ideālās lietošanas sajūtu pabojā vien gadījumi, kad kāda ikona vai hipersaite patrāpās ekrāna noliekuma vietā. Malās ekrāns ir vai nu mazāk jutīgs vai neprecīzāks, tādēļ laiku pa laikam displejs uz komandu ar pirmo reizi nenoreaģē.

Fotokamera

Ar Bixby sasaistīta pat fotokamera. Kad tiek iespējota Bixby Vision funkcija, tā piedāvā pavērst kameru pret kādu priekšmetu, atpazīst to un piedāvā sarūpēt attēlus vai vietnes, kur to var iegādāties. Sistēma pagaidām darbojas ar mainīgām sekmēm. Populārus tehnoloģiju produktus tā sameklē gana labi, bet, piemēram, šokolādes tāfelīti noturēja par ēkas fasādi.

Pati aizmugurējā fotokamera ir mazliet uzlabots S7 sērijas klons ar 8x tālummaiņu un 12 megapikseļu attēla sensoru, kas vienlaikus spēj uzņemt 4K video un 9 megapikseļu attēlus. Bilžu kvalitāte nav slikta, lai gan neatstāj sajūta, ka tajās vide izskatās nedaudz gaišāk, nekā ir patiesībā. Īpaši labi tas ir redzams uz melniem priekšmetiem, jo tie fotogrāfijās izskatās pelēcīgi. Toties joprojām priecē jau daudzus gadus nemainīgi labā Samsung telefonu zibspuldze, kas ļauj radīt jēdzīgu fotogrāfiju pat tumšā istabā.

Priekšējā kamera izaugusi līdz 8 megapikseļiem, un dod iespēju paniekoties ar dažādiem režīmiem un attēlus papildinošiem ķēmiņiem.

Akumulators

Enerģijas patēriņš ir patīkams atklājums. Telefons pats prasmīgi «piegriež skābekli» elektrības izniekotājiem, tādēļ ar 3500 miliampērstundu baterijas saturu starp lādēšanas reizēm var iztikt pusotru, pat divas dienas. Ja ir vēlēšanās, var izvēlēties kādu enerģijas taupīšanas režīmu, samazināt ekrāna izšķirtspēju vai veiktspēju un izslēgt Always On funkciju, tādējādi paildzinot tālruņa darbību vēl par dažām stundām.

Jāpiebilst, ka S8+ aprīkots ar USB Type-C pieslēgvietu un atbalsta bezvadu uzlādi.

Gala vērtējums

Samsung Galaxy S8+ noteikti ir viens no šā brīža interesantākajiem viedtelefoniem tirgū. Kompaktā korpusā «iemānītā» 6,2 collu Infinity Display dēļ tas varētu vilināt lielo ekrānu cienītājus. Veiktspēja ir apskaužama, 64GB iebūvētā, ar microSD karti papildināmā atmiņa vairāk nekā pietiekama un pievienotā vērtība ir daudzveidīgie drošības risinājumi.


VĒRTĒJUMS

Samsung Galaxy S8+
Plusi
Milzu ekrāns kompaktā, ūdensdrošā korpusā
Ietilpīgs akumulators
Pievilcīgs dizains

Mīnusi
Sīks pirkstu nospiedumu lasītājs
Nolocītās ekrāna malas ne vienmēr atpazīst pieskārienus
Pie Bixby vēl pamatīgi jāpiestrādā

Cena ap 970 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv


Sadarbībā ar Lattelecom