Viedierīces

Tehnoloģiju apskats: Samsung Gear Fit2 Pro

Jānis Vēvers, 01.12.2017

Samsung Gear Fit2 Pro


Tālāk galerijā - konkurenti

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Samsung jaunākā viedā aproce vilina ar iespēju ienirt pussimts metru dziļumā un noglabāt mūziku iebūvētajā atmiņā

Viedās aproces kopš pirmsākumiem bijis visnotaļ savdabīgs produkts valkājamo tehnoloģiju tirgū. Lielākoties to funkcionalitāte aprobežojas ar fizisko aktivitāšu mērīšanu, un tām ir pagrūti spēkoties ar viedajiem pulksteņiem. Iespējams, tādēļ vairāki spēlētāji pamājuši ardievas aproču ražošanai. Samsung gan vēl turas un, rudenī piesakot savu jauno aproci Gear Fit2 Pro, centies paplašināt tās pielietojumu. Ar to var nirt dziļāk ūdenī, iebūvētajā atmiņā noglabāt mūziku un klausīties bez telefona iesaistīšanas. Vai ar to pietiek?

Dizains

Tos, kuri turējuši rokās pērnā gada Gear Fit2, jaunais modelis nepārsteigs, jo tas izskatās identiski. Plānā, ar ieliektu SuperAmoled ekrānu apveltītā 34 gramus smagā aproce cieši piekļaujas pie plaukstas locītavas un ikdienā netraucē. Ekrāns nemanāmi saplūst ar gumijoto siksniņu, kam personību piešķir rombu formas reljefs. To var nomainīt pāris sekunžu laikā, nospiežot korpusa apakšā esošās fiksācijas «austiņas». DB rīcībā pabijusī sarkanmelnā versija izskatās gana glīta, lai to nebūtu neērti nēsāt kopā ar ikdienas uzvalku. Pie svinīgāka apģērba gan tā neiederēsies.

Gear Fit2 Pro dodas pie patērētājiem ar solījumu, ka to varēs iemērkt ūdenī dziļāk, nekā nomācošs vairākums lietotāju jebkad uzdrošināsies ielīst. Proti, aproce atbilst militārā standarta 810G prasībām, kas nozīmē, ka ar to var nirt pat 50 metru dziļumā. Tātad ūdenstilpnēs ar to uz rokas var mesties droši. Peldētājiem par prieku pieejams ūdens bloķēšanas režīms, kas atslēdz skārienjutīgo ekrānu, lai ūdens pieskārieni nedotu negribētas komandas.

Lai arī faktiski visu aproces moduli klāj skārienjutīgs ekrāns, sānos ir arī divas pogas. Ar vienu var atbloķēt ekrānu un deaktivizēt ūdens bloķēšanas režīmu, bet ar otru, lielāko, atgriezties soli atpakaļ vai uz sākuma ekrānu. Atbloķēt var arī, paskatoties uz ekrānu, bet «aizmidzināšana» notiek, aizsedzot ekrānu ar delnu.

Korpusa apakšā ir optisks sirdspukstu mērīšanas sensors, kas arī pārbauda, vai aproce atrodas uz rokas, kā arī magnētisks lādēšanas mehānisms. Novietojot aproci uz komplektā iekļauta statīva, tā ar magnētu «pielīp» un uzņem strāvu.

Lietošana

Aproce lietošanā ir absolūti vienkārša un intuitīva. To var savienot gan ar Android, gan iOS operētājsistēmas tālruņiem, ielādējot Gear mobilo lietotni. Plašākam pielietojumam jāliek lietā Samsung konts un Health lietotne. Tad aproce automātiski nodod tai datus par nostaigātajiem soļiem, sirdspukstiem un miegā pavadīto laiku.

Garenais 1,5 collu ekrāns ar 216x432 pikseļu izšķirtspēju ir gana plašs, lai tajā vajadzīgo informāciju izlasītu bez piepūles. Visa vadība faktiski notiek ar pieskārieniem, pāršķirot ekrānus, mainot «sejiņas» un pievienojot jaunas lietotnes. To ir samērā daudz un, ņemot vērā, ka ierīcē ir iebūvēts GPS un Glonass uztvērējs, ar attāluma mērīšanu vai orientēšanos vidē saistītās var pilnvērtīgi lietot pat tad, ja telefons atstāts mājās. Aproce GPS signālu uztver uzreiz un tas izskatās gana precīzs.

Iespējas

Ierīcē var aplūkot diezgan bagātīgu informācijas devu par fizisko aktivitāšu sasniegumiem vairāku nedēļu garumā, kā arī nedēļas vidējos rādītājus. Piemēram, par kaloriju patēriņu pieejama detalizēta atskaite pa stundām, jo ierīce ir cītīgi «pierakstījusi», cik aktīvs katrā diennakts posmā lietotājs bijis. Turpat lietotnēs ir iespēja uzstādīt jaunus mērķus.

Kā komunikāciju rīks Gear Fit2 Pro gan ir diezgan vājš. Tas brīdina par ienākošo zvanu un dod iespēju to noraidīt ar paša iepriekš sagatavotu īsziņu. Teorētiski uz zvanu var arī atbildēt, taču tad jābūt pievienotām bezvadu austiņām ar skaļruni, jo pašā aprocē to nav. Izmantojot austiņas, iespējams arī atzvanīt uz neatbildētu zvanu. Ekrānā var izlasīt īsziņas un e-pasta vēstules pilnā garumā, taču atbildēšanai paredzētas vien iepriekš sagatavotas frāzes.

Paralēli ziņu apmaiņai un fizisko aktivitāšu mērījumiem Gear Fit2 Pro piedāvā viedajās aprocēs reti sastopamu lietu – 4GB iebūvēto atmiņu. Tajā var noglabāt iemīļotās dziesmas no Spotify un atskaņot tās, piemēram, skrienot pa mežu. Arī šajā gadījumā būs vajadzīgas bezvadu austiņas, jo citādi nekas neskanēs. Kad no Samsung virtuālā veikala ielādēta vajadzīgā lietotne, Spotify sistēma darbojas nevainojami. Vienīgi jāņem vērā, ka mūzikas atskaņošana ir nopietna slodze akumulatoram.

Akumulators

Tā kā Gear Fit2 Pro ir ļoti kompakta ierīce, arī tajā esošais akumulators nav diži liels. Tā ietilpība ir vien 200 miliampērstundas. Kamēr nav aktivizēts GPS vai aprocei uzdots regulāri mērīt pulsu, tā ir diezgan taupīga. Izmēģinājumu nedēļās ar vienu uzlādi aproce darbojās vidēji trīs dienas. Dodoties treniņā ar ieslēgtu GPS, darbības laiks sarūk līdz aptuveni 10 stundām, kas nav slikti, ņemot vērā, ka tik ilgi no vietas netrenējas pat olimpieši. Taču, ja paralēli atskaņo arī mūziku, tad gan akumulatoru var izlādēt pat divreiz īsākā laika sprīdī.

Gala vērtējums

Samsung Gear Fit2 Pro ir glīta viedā aproce ar diezgan plašu pielietojumu, kas varētu pamudināt vienu otru lietotāju nopietnāk pievērsties veselīga dzīvesveida piekopšanai. Turklāt tā nebaidās pat no ļoti dziļām ūdenstilpnēm. Aproce gan gada laikā vizuāli tikpat kā nav mainījusies un nosaukumā iekļautais «Pro» izsauc maldīgas ekspektācijas, ka tajā būs kāda īpaša, profesionāļu cienīga iespēja. Ja uz telefona zvaniem varētu atbildēt bez austiņām, aproce būtu vēl praktiskāka.

Sadarbībā ar Lattelecom

Komentāri

Pievienot komentāru