Tehnoloģiskajā bruņojumā investē 0,6 milj. eiro

2017. gada 24. oktobris plkst. 8:54
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Mašīnbūves SIA Formiko Hydraulics, investējot aptuveni 0,6 milj. eiro, uzstādījusi sešas jaunas programmvadības iekārtas un par 50% kāpinājusi ienākumus

«2017. gada rudens būtībā ir otrs lielāko investīciju periods; 2015. gadā tika investēts vairāk nekā viens milj. eiro, lai izveidotu savu ražotni,» stāsta SIA Formiko Hydraulics ražošanas attīstības direktors Vilis Dārznieks.

Tikko uzstādītās CNC iekārtas ļaus ne tikai paaugstināt darba ražīgumu uz tās efektivitātes pieauguma rēķina, bet arī saražot vairāk, kā arī pieņemt tirgū esošus piedāvājumus sarežģītu metālapstrādes produktu izgatavošanai. Kopumā jaunu ražošanas iekārtu iegādei un savas ražotnes izveidei investēts vairāk nekā 1,6 milj. eiro.

«Tas nebūt nav viss, jo jau 2018. gada sākumā ir paredzēts uzstādīt jaunu tā dēvēto soļu slīpmašīnu 120 tūkst. eiro vērtībā,» uz jautājumu par nākamajām investīcijām atbild V. Dārznieks. Pašlaik slīpēšanas darbi tiek pirkti no attiecīgiem pakalpojumu sniedzējiem. «Pašiem sava iekārta ļauj ne tikai operatīvi reaģēt uz pasūtījumu, bet arī samazināt šis izmaksas,» uz jautājumu par ekonomisko efektu atbild V. Dārznieks. Viņš arī neslēpj, ka uzņēmuma stratēģiskās attīstības plānā ir paredzēta izaugsme un ieguldījumi darba efektivizācijā, jaunu produktu ražošanā un tehnoloģijās. «Ir četras iekārtas, kuras būtu jāaizstāj ar mūsdienu darba ražīgumam atbilstošām,» uz lūgumu komentēt tās jomas, kurās būtu nepieciešami papildus kapitālieguldījumi, atbild V. Dārznieks.

Visu rakstu Tehnoloģiskajā bruņojumā investē 0,6 milj. eiro lasiet 24. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.


Dalies ar šo rakstu