Telia Latvija paplašinājusi datu centru

2013. gada 12. marts plkst. 14:32
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Telekomunikācijas un IT pakalpojumu sniedzējs Telia Latvija, investējot vairākus miljonus eiro, ir paplašinājis datu centru un uzsācis datu pakalpojumu eksportu.

Telia Latvija datu centrs, kas izveidots 2011.gadā, pēc paplašināšanas ir dubultojis savas jaudas, norāda uzņēmums. Paplašinātais datu centrs jau darbojas un ir pilnībā nodots ekspluatācijā. Tā kapacitātes dubultošana ļauj uzglabāt ievērojami lielākus datu apjomus un apkalpot vairāk klientu, arī ārpus Latvijas.

«Ieguldot vairākus miljonus eiro, Telia Latvija datu centra kapacitāte ir palielināta divas reizes. Tas ļauj mums apkalpot lielāku klientu skaitu Latvijā un eksportēt datu centra pakalpojumus,» sacīja Mārtiņš Gataviņš, Telia Latvija izpilddirektora vietnieks.

Telia Latvija datu centrs atbilst TIA-942 standarta Tier level 3 (trešā līmeņa) prasībām. Telia Latvija datu centrā dublēta esot ne vien iekārtu darbība, bet arī datu pārraide — Telia Latvija ir vairāki neatkarīgi optiskie komunikācijas pieslēgumi, tādējādi spējot garantēt 99,9 % darbības nepārtrauktību.

Telia Latvija dibināta 1992. gadā un šobrīd saviem klientiem piedāvā mākoņskaitļošanas, datu centru, interneta, datu pārraides un citus IT  pakalpojumus. Telia Latvija ir ieguldījusi vairāk nekā 30 miljonus eiro tīkla infrastruktūras, datu centru un mākoņskaitļošanas pakalpojumu attīstībā. Telia Latvija ir TeliaSonera AB grupā ietilpstošs uzņēmums.

Dalies ar šo rakstu