Tesco biznesa gadu noslēdz ar 5,74 miljardu mārciņu zaudējumiem

2015. gada 22. aprīlis plkst. 12:25
Autors: LETA--AFP
Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas lielākā mazumtirdzniecības kompānija Tesco pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās februārī, strādāja ar 5,74 miljardu sterliņu mārciņu (7,9 miljardu eiro) tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 974 miljonu mārciņu (1,3 miljardu eiro) peļņu pirms gada, teikts trešdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Zaudējumi tiek skaidroti ar vienreizējiem izdevumiem septiņu miljardu mārciņu apmērā, kas galvenokārt saistīti ar kompānijas īpašumu vērtību norakstīšanu.

Jau ziņots, ka Tesco janvārī prezentēja izmaksu samazināšanas plānu, kurā paredzēts slēgt veikalus, pārdot aktīvus un atcelt dividendes, lai uzlabotu finansiālo stāvokli un atgūtos no finanšu prognožu kļūdas skandāla.

Uzņēmums paziņoja, ka slēgs tā galveno biroju, samazinās kapitāla izdevumus, slēgs 43 nerentablus veikalus un būtiski pārskatīs veikalu būvniecības programmu.

Tesco jau piekritis pārdot interneta operatora struktūrvienību Tesco Broadband un straumēšanas pakalpojumu Blinkbox TV telekomunikāciju kompānijai TalkTalk.

Tāpat uzņēmums atcēlis dividenžu izmaksu akcionāriem par 2014.-2015.finanšu gadu un aplūko iespējas pārdot datu analīzes biznesu Dunhumby.

Tesco arī paredzējis īstenot izmaksu samazinājumus, lai gadā nodrošinātu 250 miljonu mārciņu ietaupījumu, taču kompānija nenorāda, cik daudz darba vietu varētu tikt likvidētas šo pasākumu rezultātā.

Lielbritānijas Finanšu pakalpojumu pārvalde (FCA) oktobrī uzsāka izmeklēšanu pret Tesco, kas ievērojami pārspīlēja tā pusgada peļņas prognozi.

Neatkarīgā izmeklēšanā konstatēts, ka Tesco par 263 miljoniem mārciņu pārspīlējis peļņas prognozi saistībā ar grāmatvedības kļūdu, kas pieļauta vēl pirms 2013.gada.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām