T.I.A. uzlabošot transporta plūsmu Rīgā

2007. gada 14. novembris plkst. 16:24
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Jaunizveidotās Rīgas pašvaldības komercsabiedrības SIA Transporta infrastruktūras attīstība (SIA T.I.A.) stratēģiskais mērķis ir uzlabot transporta plūsmu Rīgas pilsētā, liecina sniegtā informācija medijiem.

Transporta plūsmas uzlabošanai Rīgā Rīgas dome ir izveidojusi komercsabiedrību SIA T.I.A., kuras uzdevums būs realizēt tādus apjomīgus transporta infrastruktūras projektus kā „park & ride” (novieto un brauc) autostāvvietu izveidi, intermodālā transporta mezgla jeb jauna sabiedriskā transporta galapunkta pašreizējā Rūpniecības preču tirgus vietā būvniecību un Skultes dzelzceļa pārvada būvniecību Sarkandaugavā. Minētie projekti tiks realizēti izmantojot privātā kapitāla piesaisti jeb t.s. privātās un publiskās partnerības (PPP) modeli, kas nodrošinās efektīvu un savlaicīgu projektu realizēšanas procesu un racionālu pašvaldības resursus izmantošanu.

Anrijs Brencāns, SIA T.I.A. Valdes priekšsēdētājs: „T.I.A. darbības stratēģija paredz 15 līdz 25 jaunu „park & ride” autostāvvietu izveidi 2 līdz 5 gadu laikā, intermodālā transporta mezgla būvniecību 3 līdz 4 gadu laikā, kā arī Skultes pārvada uzbūvēšanu un nodošanu ekspluatācijā jau pēc 2 gadiem. Neapšaubāmi, ka šie jaunie projekti nevar tikt realizēti atrauti no kopējās pilsētas transporta infrastruktūras attīstības, tāpēc T.I.A. sadarbosies un savus uzdevumus realizēs ciešā sadarbībā ar Rīgas domes institūciju realizētajiem satiksmes uzlabošanas projektiem. Šī kopdarba rezultāts būs ievērojami atvieglota transporta plūsma Rīgas centrā un mikrorajonos un tā rezultātus rīdzinieki un pilsētas viesi baudīs jau tuvāko gadu laikā”.

Rīgas pašvaldības SIA Transporta infrastruktūras attīstība tika dibināta ar Rīgas domes 2007. gada 3.jūlija lēmumu nr. 2659. un reģistrēta Komercreģistrā 2007. gada 8.oktobrī. SIA T.I.A Valdes priekšsēdētājs ir Anrijs Brencāns un valdes locekļi Lolita Celma un Vita Zablovska.

 

Dalies ar šo rakstu