Pārtika

Tiekas ar Somijas zemniekiem, lai apmainītos ar pieredzi un apspriestu aktuālo situāciju

Lelde Petrāne, 06.08.2015

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Piena pārstrādes uzņēmuma Food Union pārstāvji un piena piegādātāji vakar, 5.augustā, tikās ar Somijas zemniekiem, lai apmainītos ar pieredzi un apspriestu aktuālo situāciju piena nozarē. Tikšanās ietvaros Somijas zemnieki apskatījās arī Food Union ražotni AS Rīgas piena kombināts, vēsta uzņēmumā.

Ņemot vērā šī brīža situāciju piena nozarē, tikšanās laikā īpaša uzmanība tika pievērsta tādiem aktuāliem jautājumiem kā piena ražošanas motivācija un atbalsta instrumenti krīzes laikā. Apspriests arī, kādas inovācijas un ieteikumus piena nozarei piedāvā somu zinātnieki, kā Somijas izglītības sistēma gatavo speciālistus darbam lauksaimniecības nozarei un kādas šajā valstī ir lauksaimnieku organizācijas. Pašmāju piena ražotājiem bija iespēja iepazīties arī ar piena ražošanas saimniecības modeli Somijā un to, kā somu kolēģi veido komunikāciju ar valsts iestādēm.

«Šādas pieredzes apmaiņas tikšanās organizējam pietiekami regulāri un saprotam, ka tās ir īpaši svarīgas pašreizējā tirgus situācijā, jo jaunas zināšanas piena ražotājiem ļauj efektīvāk strādāt pie nozares stabilizēšanas, cīnoties ar ārējiem faktoriem,» saka Normunds Staņēvičs, AS Rīgas piena kombināts (Food Union grupas) valdes priekšsēdētājs.