Tiesa liek Ķekavai izstrādāt «glābšanās» plānu

2011. gada 10. oktobris plkst. 15:25
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Rīgas rajona tiesa pirmdien ierosinājusi Latvijas lielākā putnu gaļas ražotāja a/s Putnu fabrika Ķekava tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

Par to Db uzzināja tiesā. Tagad putnu fabrikai līdz 10.decembrim jāizstrādā un tiesai jāiesniedz tiesiskās aizsardzības procesa plāns un pēc tam tiesa lems, vai pieteikumu apmierināt un pasludināt tiesiskās aizsardzības procesu.

Db jau vēstīja, ka putnu fabrika lūdz tiesisko aizsardzību, lai atgūtu pozitīvu naudas plūsmu un uzņēmums varētu turpināt sekmīgu darbību. Kompānijas valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns jau  skaidroja, ka tiesiskās aizsardzības process ir daļa no uzņēmuma reorganizācijas plāna.

«Iepriekš Putnu fabrika Ķekava jau vairākus gadus strādāja ar zaudējumiem, tajā laikā uzkrājot pārāk lielu parādu slogu, tāpēc uzņēmumam radās grūtības ar norēķiniem piegādātājiem. Turklāt globālās krīzes ietekmē atsevišķi Putnu fabrikas Ķekava klienti nespēja samaksāt par piegādāto produkciju, tādējādi vēl vairāk pasliktinot uzņēmuma naudas plūsmu. Lai fabrikā strādājošajiem saglabātu vairāk nekā 600 darbavietu, ar laiku izpildītu saistības pret uzņēmuma kreditoriem un kopumā nodrošinātu uzņēmuma turpmāko darbību, tiesiskās aizsardzības process ir būtiski nepieciešams, viņš skaidroja.

Tāpat ziņots, ka Ķekavas zaudējumi neradās vienā dienā, bet ilgstošākā laikaposmā.

Dalies ar šo rakstu