Tiesa patur apcietinājumā Teni

2011. gada 25. februāris plkst. 15:26
Autori:
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa atstājusi spēkā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas lēmumu, tāpēc Vācijas autobūves koncerna Daimler kukuļošanas lietā aizturētajam Leonardam Tenim būs jāpaliek apcietinājumā.

Centra rajona tiesa 14.februārī apcietināja bijušo pašvaldības uzņēmuma SIA Rīgas satiksme (RS) padomes priekšsēdētāja vietnieku. Viņa aizstāvis Andrejs Elksniņš šādu tiesas lēmumu nodēvēja par nepamatotu.

Savukārt Neatkarīgā rakstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki esot centušies panākt L.Teņa atzīšanos. Aizturētajam ticis klāstīts, ka viss šajā lietā jau esot noskaidrots, un pēc tam dots mājiens, ka viņam neesot uz ko cerēt, – tiesa lemšot tā, kā to prasīs prokurors.

DB jau rakstīja, ka L.Tenis savu laiku bijis bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra tā laika padomnieks transporta jautājumos un RS  padomes priekšsēdētāja vietnieks.

KNAB izmeklēšanas ietvaros veica arī kratīšanu RS telpās un, iespējams, vēl citur lietā par Daimler dotajiem kukuļiem Rīgas domes amatpersonām.

Iepriekš ziņots, ka ASV Tieslietu ministrija kompāniju Daimler apsūdzēja kukuļdošanā miljoniem dolāru apjomā amatpersonām vismaz 22 valstīs. Daimler pērn aprīlī atzina savu vainu apsūdzībās un piekrita samaksāt 185 miljonus dolāru (96,9 miljonus latu), lai noregulētu šo lietu. ASV izmeklētāju pērn publiskotie materiāli liecina, ka Rīgas amatpersonas savulaik piekukuļotas, lai pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmumi iegādātos Daimler ražotos Mercedes Benz autobusus, kurus pasažieru pārvadāšanai RS izmanto joprojām. Nelegālie maksājumi veikti laika posmā no 1998. līdz 2002.gadam.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi