Tiesa sankcionējusi vairāk nekā 40 kratīšanas; «krata» arī airBaltic

2011. gada 25. maijs plkst. 15:06
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Centra rajona tiesas izmeklēšanas tiesnesis sankcionējis 42 Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieteiktas kratīšanas. Tās sankcionētas 24.maijā, DB pastāstīja tiesas pārstāvis Kaspars Sadauskis.

Viņš arī piebilda, ka nevar izpaust informāciju vai šis lietas saistītas ar vienu vai vairākiem kriminālprocesiem. Tomēr piebilda, ka neviens drošības līdzeklis nav pieteikts.

Aviosabiedrības airBaltic vadītājs Brtolds Fliks atzina, ka arī airBaltic notiek kratīšana, bet nezinot, kāpēc, jo atrodas Stokholmā. «Pieļauju, ka kratīšanas notiek saistībā ar visiem lielajiem notikumiem Latvijā, bet sīkāk neko komentēt pašlaik nevaru,» sacīja B. Fliks.

DB jau rakstīja, ka Ventspils mērs šodien nav ieradies uz tikšanos ar Ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski, kā bija plānots. Iespējams, tas noticis tādēļ, ka Lemberga muižā sākusies kratīšana.

Portāls ir.lv, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēsta, ka Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimenei piederošajā Puzes īpašumā KNAB īsteno kratīšanu. Taču pagaidām Db.lv oficiālu apstiprinājumu šai informācijai nav izdevies gūt. Arī Ģ. Kristovskis pagaidām nezināja iemeslu, kāpēc Ventspils mērs nav ieradies uz plānoto tikšanos domē.

Pēc ir.lv rīcībā esošas neoficiālas informācijas kratīšana nenotiek saistībā ar tā saukto Ventspils amatpersonu lietu, kas jau tiek izskatīta tiesā, nedz arī saistībā ar tiesvedību Anglijā, bet gan jauna kriminālprocesa ietvaros, ko Latvijas tiesībsargi ir ierosinājuši pēdējā pusgada laikā.

Šodien notikusi kratīšana arī Rīgas domē, kā rezultātā šī brīža mēra pienākumu pildītājs Andris Ameriks (PLL) palicis bez datora, ko konfiscējuši arī Korupcijas Novēršanas un apkarošans biroja (KNAB) darbinieki.

A.Ameriks Db.lv informēja, ka tiesa apstiprinājusi kratīšanu Rīgas domē, jo amatpersonas tiek turētas aizdomās par vienošanos, kuru it kā noslēdzis Ainārs Šlesers (LPP) un Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij) saistībā ar A. Amerika virzīšanu Ostas valdes priekšsēdētāja amatam. Nu jau amatu ieņemošais A. Ameriks noliedz šādas vienošanās esamību.

«Varu apstiprināt, ka Rīgas Tirdzniecības ostā notiek kratīšana, meklējot dokumentus saistībā ar Andri Šķēli, Aināru Šleseru un Aivaru Lembergu. Izskatās, ka šeit dokumenti neatrodas, un to mēs esam darījuši zināmu izmeklētājiem,» apliecināja Rīgas Tirdzniecības pārstāvis advokāts Jānis Rozenbergs.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi