Tiesa streiku Nordic Metalplast atzīst par likumīgu; darbinieki bēg uz Nīderlandi

2012. gada 30. augusts plkst. 12:02
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pēc vairāku stundu ilgām debatēm, kas notika jau pagājušā nedēļā, vakar Jelgavas tiesa pasludināja spriedumu, kurā noraidīta ceļa apzīmējumu ražotājas SIA Nordic Metalplast vadības prasība atzīt par nelikumīgu uzņēmuma strādnieku beztermiņa streiku, vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas.

Rūpnīcas strādnieki jau ilgstoši protestē pret kavētajām algām, un 8. augustā sāka beztermiņa streiku. 29. augustā pretēji solītajam strādniekiem vēl nebija samaksāts par jūliju.

Streikotāju pārstāvis Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Krieviņš teicis, ka tiesas lēmums viņam nav pārsteigums, jo protests tika organizēts, stingri ievērojot likuma prasības. Viņš cer, ka uzņēmuma īpašnieks beidzot sāks dialogu ar arodbiedrību, no kuras līdz šim bija vairījies.

E.Krieviņš solījis, ka tuvākajā laikā arodbiedrība no saviem līdzekļiem kompensēs streikotājiem desmit dienu darba samaksu. 

Zemgales Ziņām nav izdevies sazināties ar rūpnīcas īpašnieku Eskulio Martinangeli. Viņš uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies, bet, pēc arodbiedrības pārstāves Ingas Cinītes teiktā, trešdien esot redzēts rūpnīcā.

Uzņēmuma strādnieki sacījuši – pagaidām nekas neliecina, ka rūpnīcu varētu slēgt. Tajā uzstāda jaunas iekārtas, kā arī tiek meklēts jauns ražošanas vadītājs.

Viena no streikotājām jelgavniece Jekaterina Homenko teikusi – viņas pacietības mērs ir pilns. Pēc divām nedēļām viņa kopā ar bērnu braukšot uz Nīderlandi, kur ar darbu esot nodrošināta. 

Beztermiņa streikā piedalās 41 strādnieks. Darbu turpina divas sievietes un divi jaunieši, kuri pieņemti darbā uz pārbaudes laiku.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds