Tiesai nodod krimināllietu saistībā ar AS Pasažieru vilciens pārtraukto vilcienu iepirkumu

2015. gada 23. jūlijs plkst. 15:58
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors 2015.gada 22.jūlijā tiesai nosūtījis krimināllietu saistībā ar AS Pasažieru vilciens (PV) pārtraukto vilcienu iepirkumu, informē Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, pie kriminālatbildības saukti četri PV bijušie valdes locekļi, kuru prettiesisko darbību rezultātā, noslēdzot augsta riska darījumu ar Spānijas komercsabiedrības Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.(CAF), valstij saistībā ar nerealizēto projektu nodarīts mantisks zaudējums 1 484 945 EUR apmērā.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 318.oanta otrās daļas (likuma redakcijā līdz 01.04.2013.).

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra jau iepriekš informēja, ka 2013.gada martā, izskatot Satiksmes ministrijas iesniegumu par pārtraukto pasažieru vilcienu iepirkumu un izvērtējot iesniegumam pievienotos un pārbaudes gaitā saņemtos materiālus, pieņēma lēmumu sākt kriminālprocesu par noziegumiem valsts institūciju dienestā.

Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka PV valdes rīcībā, 2012.gada 2.aprīlī noslēdzot pasažieru vilciena piegādes un uzturēšanas līgumu ar Spānijas kapitālsabiedrību Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF), ir saskatāmas Krimināllikumā paredzētās noziegumu pazīmes.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
 

Dalies ar šo rakstu