Tiesnešiem pat ceturtdaļmiljonu latu lieli parādi

2011. gada 13. aprīlis plkst. 9:55
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lielākajai daļai tiesnešu parādsaistības nepārsniedz 100 tūkst. eiro, tomēr joprojām ir ievērojami daudz tiesnešu, kuru nenokārtotās saistības ir daudz lielākas.

Daudzi lielo kredītņēmēju vārdi savulaik bija atrodami starp tiem, kuri iesniedza prasību Satversmes tiesā (ST), raksta Neatkarīgā. Viena no tām bijusi Administratīvās apgabaltiesas tiesnese Sanita Zakrevska. Viņai pērn bijušas 350,28 tūkst. eiro lielas parādsaistības, kas kopā ar vēl vienu latos izsniegtu kredītu pārsniedz 250 tūkst. Ls.

Viņa algā pērn no Tiesu administrācijas saņēmusi 14,4 tūkst. Ls latu jeb 1,2 tūkst. Ls mēnesī. Tas nozīmē, ka tiesneses alga bija mazāka par kredīta procentiem un pamatsummas atmaksu ar nosacījumu, ja kredīti ņemti uz 40 gadiem. Šā gada 15. janvārī S. Zakrevska beigusi pildīt tiesneses pienākumus.

Otri lielākie kredīti pērn bija ST priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim. Viņa parādsaistības pērn bijušas 231,3 tūkst. eiro, bet algā no ST viņš saņēma 23,97 tūkst. Ls. ST priekšsēdim ienesīgāka pērn bijusi piepelnīšanās ar lekciju lasīšanu.

Augstākās tiesas (AT) senatorei Veronikai Krūmiņai pērn bija 205,01 tūkst. eiro parādsaistības. Viņa deklarācijā norāda, ka kredītu ir ņēmusi dzīvokļa iegādei. AT alga bijusi nepilni 22 tūkst. Ls, savukārt par citu dažādu ar tiesu sistēmu saistītu darbu veikšanu V. Krūmiņa saņēmusi nepilnus trīs tūkstošus latu.

Parādus pērn pieaudzējusi Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Signe Vilne. Salīdzinājumā ar 2009.gadu pērn viņai nenokārtotie maksājumi bija par diviem tūkstošiem lielāki jeb 210,38 tūkst. eiro, savukārt parādi latos samazinājušies par 810, sasniedzot 10,79 tūkst. Ls.

Interesanta ir Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas Sandras Strences deklarācija. Viņa ir noguldījusi 470,56 tūkst. eiro un 3,69 tūkst. Ls. Ienākumus pērn veidoja ne tikai alga16,78 tūkst. Lsapmērā, bet arī Raimonda Gerkena izmaksātā sacensību balva 1000 latu. Visticamāk, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja šo balvu saņēmusi par zolītes spēlēšanu. Savukārt Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietnieka pienākumu izpildītāja Ligita Gavare pērn no Latvijas loto laimējusi divus latus.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām