Tiesu izpildītāji vairs nevarēs rīkoties ar skaidru naudu

2011. gada 30. marts plkst. 16:18
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Plānots, ka tiesu izpildītāju norēķinu konti būs vienīgi Valsts kasē. To paredz Ministru kabinets atbalstītie grozījumi Tiesu izpildītāju likumā.

Katrs zvērināts tiesu izpildītājs uz sava vārda no parādnieka piedzīto naudas līdzekļu un citu summu, kas pienākas ieinteresētajām personām saņemšanai, atvērs kontu Valsts kasē.

Lai operatīvi nodrošinātu kontu atvēršanu Valsts kasē, kā arī liegtu personai, kura atstājusi zvērināta tiesu izpildītāja amatu vai uz laiku liegtas iespējas pildīt amata pienākumus, rīkoties ar kontā esošajiem naudas līdzekļiem.

Tieslietu ministrija informāciju par tiesu izpildītāja iecelšanu, atbrīvošanu, atcelšanu vai atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas nosūtīs Valsts kasei.

Savukārt Valsts kase nodrošinās kontu apkalpošanas un maksājumu pakalpojumu sniegšanu, izmantojot Budžeta elektronisko norēķinu sistēmu eKase.

Lai zvērināts tiesu izpildītājs atvērtu kontu Valsts kasē, viņam jāiesniedz Valsts kasē iesniegums par konta atvēršanu, jānoformē parakstu paraugu kartīte un jāiesniedz pieteikums par eKases izmantošanu.

Tāpat noteikts, ka turpmāk zvērinātu tiesu izpildītāju kontā Valsts kasē esošo summu uzskaites grāmatu apstiprināšanu nodrošinās Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome.

Likuma grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds