Tiesvedību maratons starp Rīgas lidostu un kompāniju Ryanair tikai sākas

2014. gada 15. maijs plkst. 9:43
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Kādreizējā satiksmes ministra Aināra Šlesera parakstītais līgums ar Īrijas zemo cenu lidsabiedrību Ryanair lidostu Rīga nostādījis strupceļā, vēsta laikraksts Diena.

Līdz ar Londonas šķīrējtiesas lēmumu par labu Ryanair lidosta zaudēs apmēram trīs miljonus eiro.

Portāls Pietiek.com, atsaucoties uz informētiem avotiem, norāda, ka tiesa apmierinājusi teju visas īru lidsabiedrības prasības un noraidījusi lidostas Rīga pretprasību 2 miljonu eiro apmērā par lidsabiedrības nenomaksātajiem rēķiniem. Turklāt tiesas argumenti balstās uz A. Šlesera noslēgtajiem un grozītajiem līgumiem.

Viens no galvenajiem bijis strīds par dārgajiem aeronavigācijas pakalpojumiem, jo tiesa, izanalizējot līguma nosacījumus, secinājusi, ka maksa par tiem jau bija ietverta līgumā un Ryanair nav jāatmaksā parāds divu miljonu eiro apmērā.

Līgums starp lidostu un Ryanair tika noslēgts uz 10 gadiem un beigsies nākamā gada pavasarī. Tā nosacījumi Ryanair ļāva baudīt priekšrocības salīdzinājumā ar citām aviokompānijām. Savukārt lidosta no sadarbības cieta zaudējumus, jo līgumā noteiktā maksa nespēja nosegt visus izdevumus. «Pēc līguma noslēgšanas neko daudz nevarēja mainīt. Tika pieprasīta maksa par aeronavigācijas pakalpojumiem, jo visas kompānijas, izņemot Ryanair, par to maksāja. Protams, tagad, skatoties uz šo līgumu, sanāk, ka Ryanair ir taisnība, jo tāds tas līgums tika parakstīts,» Dienai atklājis satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība), bilstot, ka tagad ir jāvērtē katra darījuma slēdzēja atbildība par notikušo. 

Toreizējais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers sacījis, ka pie vainas esot citi ministri, kas vēlāk kopā ar lidostas pārstāvjiem mainījuši nosacījumus, atceļot apjoma atlaides tādā formā, kā tās bija ieviestas sākumā. Satiksmes ministrijā norādīts, ka tiesvedību virpulis šajā konfliktā tikai sākas. Patlaban tiekot veiktas pārrunas ar Ryanair, kāda būs tālākā sadarbība pēc tam, kad pašreizējā līguma termiņš būs beidzies.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām