Tikai 10% Latvijas iedzīvotāju zin par savām tiesībām atceltu avio reisu gadījumos

Autors: Ritvars Bīders
2011. gada 07. janvāris plkst. 10:33

Tikai katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs neapjuktu un zinātu savas tiesības, ja ceļojuma laikā - līdzīgi kā Īslandes vulkāna un lielā sniega dēļ - tiktu atcelts tā lidojums, liecina tūroperatora Go Adventure veiktā aptauja.

Ja ārkārtas apstākļu dēļ plānotais avio reiss ir atcelts, lidsabiedrībai pasažierim ir jānodrošina ēdināšana samērīgā attiecībā pret gaidīšanas laiku, nepieciešamības gadījumā izmitināšana viesnīcā, transports līdz viesnīcai, divu bezmaksas telefona zvanu nodrošināšana, faksa ziņu vai arī divu elektronisko vēstuļu nosūtīšana.

To paredz 2004. gadā pieņemtā Eiropas Komisijas regula, kas nosaka konkrētus pienākumus aviopārvadātājiem Eiropas Ekonomikas Zonas (EEZ) valstīs, lai nodrošinātu kompensāciju un atbalstu atcelto lidojumu pasažieriem.

Lidsabiedrības pienākums ir arī nodrošināt pasažieriem iespēju izvēlēties biļetes cenas atmaksāšanu 7 dienu laikā, bezmaksas reisu atpakaļ uz izlidošanas vietu vai citu iespēju nokļūt galamērķī. Tai pat laikā pasažieriem ir jāņem vērā, ka tie nevar pretendēt uz naudas kompensāciju, ja lidojuma atcelšanu izraisījuši ārkārtēji apstākļi un pārvadātājs nodrošinājis iepriekš minēto atbalstu.