Tikai 30% iedzīvotāju zina, ka OCTA sedz zaudējumus par mantu

2010. gada 04. jūnijs plkst. 10:19

Latvijā tikai 30% iedzīvotāju zina, ka ceļu satiksmes negadījuma rezultātā OCTA sedz zaudējumus arī trešās personas mantai, piemēram, ēkai, žogam, elektrības stabam un pat videi.

Tā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) un Mindscan veiktā iedzīvotāju aptauja.

No OCTA ieviešanas 1997.gadā līdz 2009.gadam par šādiem nodarītajiem bojājumiem mantai cietušajiem zaudējumu atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 6 milj. Ls.

Mantas bojājumu gadījumā ir svarīgi identificēt vainīgo transportlīdzekli, uzsver LTAB, vienlaikus paužot nožēlu, ka gadījumos, kad vainīgais transportlīdzeklis nav zināms, zaudējumu atlīdzību nav iespējams saņemt.

«Tas, ka vainīgās automašīnas vadītājs pamet notikuma vietu, ir ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpums. Tāpēc, ja arī neizdodas iegaumēt automašīnas numuru, noteikti jāizsauc policija, jo iespējams ir negadījuma liecinieki, pēc kuru liecībām policija varētu atrast un identificēt vainīgo automašīnu bojājumu nodarīšanā,» skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs  Juris Stengrevics.

OCTA garantijas fonds zaudējumus par nenoskaidrota transportlīdzekļa izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem atlīdzina arī mantai tikai tādā gadījumā, ja ceļu satiksmes negadījumā vismaz vienai cietušajai personai nodarīti vidēji smagi vai smagi miesas bojājumi.

Atslēgvārds