Transports un loģistika

Tiks parakstīts Baltijā pirmais Rail Baltica projektēšanas līgums

Lelde Petrāne, 16.03.2018

Avots: edzl.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Rail Baltica ieviesējuzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas ir noslēdzis konkursu, kā rezultātā tiks parakstīts pirmais Baltijā Rail Baltica projektēšanas līgums.

Eiropas sliežu platuma projekta Rail Baltica ieviesējs Latvijā SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas 2016. gada 4. novembrī izsludināja starptautisko konkursu par Rail Baltica stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojektēšanu starptautiskajā lidostā «Rīga» un 2018. gada 2. februārī pieņēma lēmumu par konkursa rezultātiem.

Projektēšanas līgums 20. martā tiks parakstīts ar konkursa uzvarētāju – pilnsabiedrību PROSIV, kurā apvienojas Itālijas uzņēmuma Sintagma, Slovākijas uzņēmuma Prodex un Latvijas uzņēmuma Vektors T kompetences.

2017. gada rudenī no pieciem pirmajā kārtā saņemtajiem pieteikumiem (no AECOM INOCSA S.L.U (Spānija), piegādātāju apvienības Egis Rail (Francija, Lietuva), SIA Rem Pro (Latvija), piegādātāju apvienības SYSTRA S.A./COWI AS (Francija, Dānija) un piegādātāju apvienības PROSIV (Itālija, Slovākija, Latvija) konkursa 1. kārtas nolikumā izvirzītajām prasībām: kandidātu un viņu piesaistīto speciālistu pieredze līdzvērtīgu būvprojektu izstrādē, kas apliecina kandidāta spējas un profesionālās kompetences šādu projektu īstenošanā, par atbilstošiem atzīti divi uzņēmumi - AECOM INOCSA S.L.U un piegādātāju apvienība PROSIV (Itālijas, Slovākijas, Latvijas uzņēmumi). 2018. gada 1.ceturksnī noslēdzās konkursa otrā kārta, kad atlasītajiem pretendentiem bija jāiesniedz tehniskais un finanšu piedāvājums.

Konkursa komisijā strādāja projekta ieviesējuzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas, trīs Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail AS, Satiksmes ministrijas un starptautiskās lidostas «Rīga» pārstāvji, kas vērtēja iesniegtos piedāvājumus.

Komentāri

Pievienot komentāru