Tiks risināta Latvijas ēku fonda dekarbonizācijas problēma

2017. gada 28. septembris plkst. 12:52
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Līdz 2050. gadam paredzēta Latvijas ēku pilnīga dekarbonizācija, ceturtdien laikraksta Dienas Bizness organizētajā forumā Siltuma un aukstuma ražošanas ekonomika uzsvēra Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks.

Lai palielinātu ēku energoefektivitāti, jāatrisina Eiropas Savienības (ES), tajā skaitā Latvijas, ēku fonda dekarbonizācijas problēma - ēkas patērē 40% no Eiropas Savienības (ES) enerģijas gala pieprasījuma. Eiropas Komisijas sagatavotajā Eiropas ēku iniciatīvā norādīts, ka ēkām ir būtiska nozīme Eiropas pārejā uz tīru enerģiju, jo tām ir liels energoietaupījumu potenciāls.

ES ēku fonda kopējā platība ir aptuveni 25 miljardi m². Ja šīs ēkas tiek modernizētas un atjaunotas, tās var ne tikai samazināt kopējo enerģijas patēriņu, bet arī palīdzēt radīt papildu jaudu. Paredzēts, ka Latvijas ēku fonda pilnīga dekarbonizācija notiks līdz 2050. gadam ar starpmērķi 2030. gadā.

Patmalnieks forumā pavēstīja, ka šobrīd Latvijā tiek veikti arī dažādi citi energoefektivitātes pasākumi. Piemēram, ar uzņēmējiem tiek slēgtas brīvprātīgās vienošanās par energoefektivitātes uzlabošanu. Vienošanās dalībnieki brīvprātīgi apņemas sasniegt paredzēto enerģijas ietaupījuma mērķi, īstenojot konkrētus energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus atbilstoši noslēgtās vienošanās nosacījumiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām