Tikt atpakaļ pie skaidras naudas 

Negatīvajam likmju laikmetam ievelkoties, nav izslēgts, ka pieaugs vēlme turēties pie skaidras naudas, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Jānis Šķupelis, 22.8.2016

Foto: Ieva Čīka/LETA

Turklāt šādu tendenci spēcīgāk var iekustināt pašas komercbankas, kas Eiropas Centrālajai bankai (ECB) par lielu daļu no saviem depozītiem šajā iestādē maksā 0,4% lielu gada procentlikmi.

Pati ideja par skaidras naudas kaudzes glabāšanu mūsdienu elektroniskā laikmetā varētu šķist vecmodīga, lai gan arvien vairāk komercbanku un apdrošinātāju sākot to apsvērt, ziņo Financial Times (FT).

Līdz ar to iespējama situācija, ka nākotnē biežāk redzēsim stingri apsargātas smagās automašīnas, kas līdz ūkai piekrautas un transportē skaidru naudu, nevis, piemēram, jogurtu uz tuvējo lielveikalu. Ja tā notiks, tad mazināsies arī centrālās bankas spēja ar negatīvām likmēm ietekmēt ekonomiku (turot skaidru naudu, komercbankas var apiet centrālās bankas likmes). Jāatgādina – ECB cer, ka negatīvās likmes stimulēs banku vēlmi naudai meklēt atdevi, kur lielāka tās daļa tiks izsniegta kredītos.

Visu rakstu Tikt atpakaļ pie skaidras naudas lasiet 22. augusta laikrakstā Dienas Bizness.