Tilta bojājumu dēļ traucēta kravas vilcienu satiksme Daugavpilī

2011. gada 25. marts plkst. 12:15
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

24. martā Daugavpilī uz Daugavpils-Rēzeknes šosejas nenoskaidrotos apstākļos bojāta dzelzceļa pārvada tilta konstrukcija, kā rezultātā šajā posmā slēgta vilcienu kustība, informē Latvijas dzelzceļš. Lai gan notikušā negadījuma apstākļi pilnībā nav zināmi, visticamāk, tilta konstrukciju bojājumu izraisījis kāds autovadītājs, kurš nav ievērojis 4,2 metru augstuma ierobežojuma zīmi virs brauktuves.

Sadursmes rezultātā bojāta tilta nesošā laiduma konstrukcija, tāpēc vilcienu kustība šajā posmā apturēta.

Šis negadījums radījis ievērojamus kustības traucējumus, kā arī zaudējumus Latvijas dzelzceļam (LDz), jo pa šo sliežu ceļu tiek ievesti kravu vilcienu sastāvi no Baltkrievijas uz Daugavpils šķirošanas staciju. Izmantojot apbraucamos ceļus, tiek kavēta kravas vagonu šķirošanas procesa tehnoloģija, kā rezultātā LDz nespēj pieņemt visus kravas vilcienus no Baltkrievijas.

Lai izvērtētu iespējas atjaunot satiksmi pa tiltu piesaistīti eksperti no Pēterburgas Tiltu zinātniski-pētnieciskā institūta. Institūts veiks aprēķinus un sniegs atzinumu par to, vai drīkst atļaut kustību pa tiltu un kāds būtu ieteicamais tilta remontu plāns – laiduma konstrukcijas remonts vai nomaiņa.

Zaudējumu apjoms par tilta bojājumiem, kā arī kavētiem kravas vilcieniem tiek aprēķināts.

Pasažieru vilcienu kustība nav traucēta.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām