Tirdzniecības centru apsaimniekotājs nonāk nekustamā īpašuma milža paspārnē

2011. gada 14. jūnijs plkst. 14:23
Dalies ar šo rakstu

Viena no pasaules lielākajām nekustamā īpašuma pakalpojumu un konsultāciju kompānijām CB Richard Ellis (CBRE) pārņems tirdzniecības centru menedžmenta kompāniju Euro Mall Centre Management (EMCM), kas darbojas Centrālajā un Austrumeiropā.

Darījuma finansiālā puse netiek publiski izpausta.

EMCM ir izveidota 2002. gadā. Kompānija piedāvā īpašumu un aktīvu pārvaldīšanas pakalpojumus Čehijā, Slovākijā, Polijā, kā arī Lietuvā un Latvijā. Tās klientu lokā ir Invesco, ING REIM un Carpathian Asset Management. EMCM šobrīd nodarbina ap 200 cilvēku, apsaimnieko un pārvalda vairāk nekā 40 īpašumus pieminētajā reģionā. To kopējā platība ir 658 tūkst. m2, bet kopējo nomnieku skaits pārsniedz 2400.

CBRE pavisam nesen ir pārņēmusi tās Šveices filiāli CBRE-PI Performance.

CB Richard Ellis Group, Inc. ir viena no lielākajām specializētajām kompānijām, kurai ir vairāk nekā 300 biroju visā pasaulē, bet tajā strādā ap 31 tūkst. cilvēku (neskaitot filiāles).

EMCM mājas lapā lasāms, ka 2002.–2006. gadā tas piederēja Dānijas TK Development – Eiropas tirdzniecības centru un tirdzniecības parku attīstīšanas uzņēmumam. Četru gadu laikā EMCM kļuva par patstāvīgu uzņēmumu TK Development ietvaros. Tas apsaimniekoja tirdzniecības centrus Čehijas Republikā, vienlaikus EMCM sāka darbību arī citos Centrāleiropas valstu tirgos – Slovākijā (2002. gadā), Polijā (2004. gadā), Latvijā (2006. gadā) un Lietuvā (2009. gadā).

Pašlaik EMCM Rīgā pārvalda tirdzniecības centrus Riga Plaza un Galleria Riga, kā arī Babilonas I Paņevežā, Lietuvā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām