Tirgotāji samazina degvielas cenu par diviem centiem

2015. gada 06. janvāris plkst. 16:58
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Degvielas tirgotāji Statoil Fuel & Retail Latvia un SIA Neste Latvija samazinājuši benzīna un dīzeļdegvielas cenas par diviem centiem litrā, aģentūru LETA informēja uzņēmumos.

Statoil Fuel & Retail Latvia degvielas kategorijas vadītājs Armands Žubulis norāda, ka, sekojot tālākam naftas produktu (benzīna un dīzeļdegvielas) cenu samazinājumam pasaules biržās, degvielas cenas uzņēmuma staciju tīklā šodien ir samazinātas par diviem centiem gan benzīnam, gan dīzeļdegvielai.

Vidējā 95.benzīna un dīzeļdegvielas cena Statoil tīklā šobrīd maksā 1,074 eiro litrā.

Arī Neste skaidro, ka, sekojot līdzi naftas produktu cenu kritumam pasaulē, cena samazināta Neste Futura benzīnam un Neste Futura dīzeļdegvielai par diviem centiem.

Zemākās cenas Neste Oil DUS tīklā benzīnam ir 1,027 eiro litrā, bet dīzeļdegvielai - 1,029 eiro litrā.

Degvielas tirgotāji jau norādījuši, ka 2014.gadā piedzīvots viens no straujākajiem degvielas cenu kritumiem pēdējo piecu gadu laikā. Piemēram, saskaņā ar Virši-A datiem degvielas cenu kritums mēnesī no jūlija līdz decembrim bija vidēji trīs līdz četri eiro centi, kas pusgada griezumā summējās degvielas cenas kritumā par vidēji 0,24 eiro litrā. Būtiskākās nozares izmaiņas, ko veicinājušas cenu svārstības, ir degvielas cenu izlīdzināšanās - dīzeļdegviela un 95E benzīns patlaban ir līdzīgās cenu robežās, bet 98E benzīns ir tikai par 0,04 eiro centiem dārgāks.

Pēdējo reizi degvielas cenas par četriem, pieciem centriem tika samazinātas pirms Ziemassvētkiem.

Kā ziņots, naftas cenas pasaules tirgū pirmdien piedzīvojušas ievērojamu kritumu, investoriem reaģējot uz negatīviem ekonomikas datiem un bažām par vāju pieprasījumu.

ASV vieglās jēlnaftas West Texas Intermediate (WTI) cena februāra piegādēm pirmdien tirdzniecības sesijas noslēgumā bija samazinājusies par 2,62 ASV dolāriem - līdz 50,4 ASV dolāriem (42,29 eiro) par barelu.

Uz brīdi WTI cena bija nokritusies pat līdz 49,77 ASV dolāriem (41,77 eiro) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2009.gada aprīļa.

Savukārt Londonas Brent jēlnaftas cena tirdzniecības sesijas noslēgumā nokritās par 3,31 ASV dolāru, veidojot 53,11 ASV dolārus (44,57 eiro) par barelu.

Brent jēlnaftas cena pirmdien uz brīdi samazinājās līdz 52,66 ASV dolāriem (44,19 eiro) par barelu, fiksējot zemāko līmeni kopš 2009.gada maija.

Naftas cenas kopš jūnija samazinājušās par aptuveni 50%, ņemot vērā pārmērīgās enerģijas piegādes pasaulē, ekonomikas izaugsmes tempa palēnināšanos Ķīnā un attīstības tirgos, kā arī recesiju Japānā un stagnāciju eirozonā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām