Tirgotājs prasa ražotājiem lielākus bonusus

2011. gada 16. novembris plkst. 7:57
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pienrūpnieki saņēmuši no viena mazumtirgotāja prasību pēc lielākiem bonusiem nākamgad.   Par to liecina Db rīcībā esošā situācija. Ražotāji ar esošo situāciju ir neapmierināti, sakot, ka tā saucamajos bonusos jeb apjoma atlaidēs jau tā konkrētais tirgotājs saņemot nozīmīgu maksājumu daļu, ko palielināt nav pamata. Taču izvēle nav liela – ja ražotājs nepiekrīt tirgotāja piedāvātajiem spēles noteikumiem, iespēju tirgoties noteiktā tīklā viņš var zaudēt.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks jauno piedāvājumu uzskata par bīstamu tendenci, saskatot draudu gan patērētājiem, kam produkti var kļūt nepieejamāki, gan pašiem pārtikas produktu ražotājiem. «Šī situācija ir galēji nesaprotama,» klāsta J. Šolks. Jāuzsver, ka ražotāji katrs atsevišķi baidījās publiski paust savu viedokli, norādot, ka var sekot drastiskas sankcijas un konkrētais tirgotājs «izmetīs» viņu produktus no veikalu plauktiem. Tiesa, no uzņēmumu vadītājiem izskanēja sašutums, ka šobrīd viens no tirdzniecības uzņēmumiem uz kopējā valsts budžeta konsolidācijas fona izmanto situāciju, mēģinot palielināt savu peļņu.

«Viņi jau šogad nopelna vairāk, jo cenas piena produktiem ir kāpušas, bet ar to nepietiek un gribas vēl. Ja kādu vietējo ražotāju izmetīs no veikala, tā rezultātā cietīs valsts un eksporta – importa bilance, jo ienāks Lietuvas vai Polijas ražotāji ar lētāku preci,» uztraucas kāda uzņēmuma vadītājs, kurš lūdza neminēt savu vārdu publiski.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām