Tirgū pamaz atraktīvu nekustamā īpašuma investīciju iespēju

2016. gada 15. marts plkst. 11:09
Dalies ar šo rakstu

Nekustamā īpašuma tirgū Latvijā pašlaik ir diezgan sarežģīti atrast investīciju objektus par adekvātu cenu, uzskata Pāvels Broitmans, LNK Properties Komerciālo nekustamo īpašumu departamenta vadītājs.

Piedāvājumā ir patiešām labas ēkas, bet tās ir ļoti dārgas, parasti tās pērk starptautiski investori, fondi, kuri fokusējas uz naudas plūsmas objektu iegādi ar noteiktu peļņas procentu. Tirgū piedāvājumā ir arī ēkas, kuras nebūt nav spožā stāvoklī, taču kurām ir potenciāls, proti, kuras var uzlabot un kuras pēc to atjaunošanas varētu būt pieprasītas. Taču arī tās pārsvarā tiek tirgotas dārgi. Saliekot kopā šādas ēkas iegādes izmaksas, investīcijas rekonstrukcijā u.tml., attīstītājam bizness nesanāk, saka P.Broitmans. Cilvēki, kas tirgo šādus īpašumus, to vai nu neapjauš vai vienkārši nevēlas nolaist cenu, kas arī ir saprotami.

Ja tirgū piedāvājumā ir gatavs objekts, kas darbojas un tiek piedāvāts par labu cenu, tas raisa interesanti, taču šādi gadījumi ir ļoti reti. 90% gadījumu, pēc P.Broitmana teiktā, nākas pirkt uzlabojamus objektus, kuriem ir potenciāls. «Medījam šādus objektus, kam ir potenciāls, kurus ir iespējams padarīt pievilcīgākus un pelnīt. Tieši šobrīd esam iegādājušies šādus objektus» viņš teic. Db.lv jau ziņoja, ka LNK Properties ķēries klāt trim attīstības projektiem komercīpašumu segmentā. Divi no šiem projektiem ir saistīti ar esošo ēku rekonstrukciju. Tās ir ēkas Kauguru ielā 2 (nākotnē - Kalnciema biroji) un K.Valdemāra 118 (pēc pārbūves - Valdemāra biroji).

Kalnciema ielas namu uzņēmums iegādājās no privātā investora, savukārt Valdemāra ielas namu - no Revertas. Banku nekustamā īpašuma struktūras lielu daļu īpašumu ir izpārdevušas; arī tās nepārdod īpašumus lēti, piebilst P.Broitmans. «Investīcijām pievilcīgu objektu kopumā nav daudz. Arī mūsu gadījumā ēkas pēc rekonstrukcijas nebūs superienesīgas, tomēr pat tādas, kuras potenciāli varētu nodrošināt vidēju ienesīgumu, nav vienkārši atrast,» viņš rezumē.

Dalies ar šo rakstu