TM Sercurity tiesā prasa Kālija parka maksātnespēju

2011. gada 28. novembris plkst. 17:10
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ventspils tiesa šodien pēc SIA TM security pieteikuma ierosinājusi transporta nozares uzņēmuma a/s Kālija parks maksātnespējas lietu.

Kā liecina Maksātnespējas administrācijas interneta mājaslapā pieejamā informācija, par Kālija parka administratori izvēlēta Liena Krūce, taču viņa līdz rītdienas darba diena vidum no šiem pienākumiem vēl var atteikties.
Kā liecina Firmas.lv informācija, ap 61,12% Kālija parka īpašniece ir Holandē reģistrētā Beleggingsmaatschappij Geit B.V., 30,57% pieder SIA Mineral-Trans-Serviss, bet mazāk nekā 10% īpašniece ir Multinord AG. Tāpat kā daļu īpašniece reģistrēta Ventspils pilsētas dome.

Firmas.lv datubāzei par AS akcionāriem gan ir tikai uzziņas raksturs un nav juridiska spēka. Akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nav obligāta, tādēļ precīzs akcionāru reģistrs ir pieejams attiecīgajā akciju sabiedrībā.
Kālija parks ir viens no lielākajiem minerālmēslu eksporta termināļiem ar kopējo pārkraušanas jaudu līdz 7,5 miljoniem tonnu gadā.

Galvenais AS Kālija parks klients ir AS Starptautiskā kālija kompānija Maskavā, kura organizē eksporta piegādi un noietu pasaules tirgū minerālmēslojumiem, kas ražoti Krievijā un Baltkrievijā.
Lielākie caur Kālija parku eksportējamās produkcijas patērētāji ir Ķīna, Indija, Brazīlija, ASV.

Šā gada rudenī Kālija parka valdē tika veiktas izmaiņas un par jauno valdes locekli iecelts Deivs Gaijs Anstos, bet valdes locekļa amatu savukārt zaudēja Uģis Janaitis.
Valdē turpina strādāt valdes priekšsēdis Nikolajs Baštovojs un valdes loceklis Mihails Dementjevs.

Uzņēmuma padomē joprojām turpina strādāt padomes priekšsēdētājs Rudolfs Meroni, padomes priekšsēdētāja vietnieks - Gints Laiviņš-Laivenieks, kā arī padomes loceklis - Sergejs Iļjašenko.

Kā ziņots, savulaik TM security bija iesaistīta Ventbunkera konfliktā tā dēvētās Oļega Stepanova un Olafa Berķa nometnes pusē, kas tolaik konfliktēja ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni domubiedriem.
Vienīgais TM security īpašnieks ir Mārtiņš Tenbergs. Valdes loceklis ar paraksta tiesībām ir Mareks Varnelis.
2010.gadā TM security apgrozīja 1,5 miljonus latu, liecina Firmas.lv informācija.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām