TOP 10 automašīnu ķibeles aizvadītajā ziemā

2007. gada 02. aprīlis plkst. 14:54
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā ziemā visbiežāk autovadītāji autoservisos vērsušies automašīnu akumulatoru, startera un ģeneratora problēmu dēļ - pie šāda secinājuma ir nonākusi kompānija Robert Bosch, apkopojot visu Bosch autoservisu statistiku par autoremontu iemesliem ziemas mēnešos.

TOP 10 visbiežākās automašīnu ķibeles 2006/2007.gada ziemā ir:

1.vieta - akumulatora, startera un ģeneratora kļūmes;

2.vieta - nepietiekama salona apkure un ventilācijas sistēmas darbība;

3.vieta - automašīnu barošanas un aizdedzes sistēmu defekti, kas izriet no degvielas filtru problēmām un nepietiekamas degvielas kvalitātes, turklāt gan benzīna, gan dīzeļdegvielas automašīnām;

4.vieta - durvju slēdzeņu un durvju gumijas aizsalšana;

5.vieta - logu slotiņu un logu tīrītāju mehānismu bojājumi, aizsalšana;

6.vieta - bremžu sistēmu defekti;

7.vieta - benzīna iesmidzināšanas sistēmu remonts automašīnām ar gāzes iekārtu;

8.vieta - elektroiekārtas virsbūves bojājumi, kas saistīti ar autoceļu kaisīšanu ar sāli u.c.

9.vieta - amortizatoru darbības kļūmes;

10.vieta - elektriskā apgaismojuma defekti.

Bosch autoservisa SIA Arvus direktors Arvis Ozoliņš: "Runājot par problēmu, kas iekļaujas TOP 10 pirmajā vietā, vispirms ir jāsaprot, ka akumulatora mūža ilgums normāli ir tikai četri gadi. Jāņem vērā arī fakts, ka "nosalis" akumulators ātrāk tiek pārslogots un tādējādi ātri vien var rasties dažādi akumulatora defekti. Savukārt izvēloties automašīnai piemērotu motoreļļu ziema klimatiskajiem apstākļiem, automašīnu būs vieglāk iedarbināt arī - 20 C, tādā gadījumā mazāk būs jāvaino akumulatori un starteri. Kas attiecas uz akumulatoru, starteri un ģeneratoru, - šīs lietas viena bez otras nevar darboties, tādēļ, lai automašīna būtu iedarbināma, tām visām ir jābūt tehniskā kārtībā. Par salona apkuri un ventilācijas sistēmu – pirmkārt, salona zemā temperatūra rada diskomfortu autovadītājam, bet galvenais – ka ātri vien aizraso logi, tādējādi radot nepārredzamus apstākļus un, iespējams, arī bīstamas situācijas uz ceļa. Par degvielas ietekmi uz automašīnas barošanas sistēmu, vien varu teikt, ka it īpaši vajadzētu uzmanīties dīzeļdegvielas automašīnu vadītājiem – dīzeļdegviela, kas ņemta "pa kreiso", rezultātā var izrādīties neizdevīgāka, nekā pērkot to normālos benzīntankos. Savukārt logu slotiņām ir jābūt pietiekami izturīgām pret visiem laika un vides apstākļiem, tādēļ iesaku pirkt kvalitatīvas slotiņas, kas varbūt maksātu mazliet dārgāk, bet nodrošinātu labu redzamību ilgstošākā laika posmā. Durvju slēdzenēm un gumijām pret aizsalšanu ir nopērkami speciāli līdzekļi, savukārt logu mazgājamie līdzekļi katrai sezonai ir citi."

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām