Foto

Top planšetdators izdzīvošanai ārpus civilizācijas

Jānis Rancāns, 13.05.2013

Avots: ekrānuzņēmums meetearl.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju entuziasts Džons Perrijs uzsācis darbu pie saules baterijām darbināma planšetdatora izgatavošanas, kas īpaši piemērots būs ekspedīcijām civilizācijas neskartās vietās.

Planšetdatoram dots nosaukums Earl, un Dž. Perrijs izveidojis interneta vietni, kurā aicina cilvēkus izdarīt ziedojumus, kas palīdzētu tā tapšanas procesā. Paredzēts, ka ierīces izgatavošana varētu tikt uzsākta jūlijā. Līdzekļi tiek vākti kā iepriekšpārdošana 249 ASV dolāru apmērā, kas ir par 30% mazāk, nekā plānotā mazumtirdzniecības cena.

Planšetdators aprīkots ar sešu collu E-ink touch skārienjūtīgu ekrānu un spēj darboties sarežģītos apstākļos – ierīcei nekaitēs ne ūdens, ne putekļi, dubļi vai triecieni. Lietojot Earl var izmantot GPS, FRS, GMRS un MURS radiosakarus 32 kilometru rādiusā. Tāpat ierīce aprīkota arī ar garo, īso un FM viļņu uztvērēju.

Topošais planšetdators būs aprīkots arī ar žiroskopu un apkārtējās temperatūras, gaisa mitruma un atmosfēras spiediena noteicējiem, bet akumulators spēs nodrošināt ierīces darbu divdesmit stundas, sola izgatavotājs. Ierīce atbalstīs Android lietojumprogrammas, kā arī vairākus e-grāmatu formātus.

Patlaban gan liela daļa Earl iespēju izmantojama tikai Ziemeļamerikā. Izgatavotājs līdz gada beigām iecerējis izstrādāt arī Eiropas un Austrālijas versijas, kurās būs pieejamas gan vietējās kartes, gan arī attiecīgie komunikāciju kanāli.

Komentāri

Pievienot komentāru