Top vairāk nekā četrus miljonus vērta ražotne Ventspilī

2011. gada 16. augusts plkst. 10:14
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

17.augustā SIA Malmar Sheet Metal jaunās ražošanas ēkas pamatos Ventspilī notiks svinīga kapsulas ar vēstījumu nākotnei iebetonēšana. Uzņēmums Ventspilī strādā jau sešus gadus, bet nākamā gada sākumā plāno pārcelties uz jaunām ražošanas telpām.

Ražošanas ēkas un infrastruktūras izbūves Ganību ielā 107 izmaksas plānotas divu miljonu latu apmērā. Ražotnes lielākā vērtība būs augstas tehnoloģijas pulverkrāsošanas cehs, kas specializēts tieši mašīnbūves industrijai. Tiks uzstādītas arī jaunas lāzergriešanas, locīšanas un citas iekārtas. Projekta kopējās izmaksas plānotas 4,06 miljonu latu apmērā, no kuriem 2,23 miljonus līdzfinansēs Eiropas Savienība, bet priekšfinansējumam kredītu piešķīrusi DnB Nord banka. Ēkas būvniecība uzsākta 2011.gada jūnijā, un to plānots pabeigt 2012.gada februārī. Būvniecību veic SIA Ostas Celtnieks. Zemi jaunās ražotnes celtniecībai SIA Malmar Sheet Metal nomā no Ventspils brīvostas pārvaldes.

SIA Malmar Sheet Metal īpašnieks Dorsāns de Bijšērs (Dorsan Dominique Jean Camille De Buysscher)  uzsver, ka savulaik par labu ražotnes atvēršanai Ventspilī lika izšķirties galvenokārt prāmju satiksme starp Ventspili un Vāciju, kā arī Ventspili un Zviedriju. Ik nedēļu caur Ventspils ostas prāmju termināli no dažādām Eiropas valstīm tiek ievestas 200 - 250 tonnas metāla, bet no Ventspils uz Eiropu eksportēts ap 150 tonnu gatavās produkcijas nedēļā. Šī gada sākumā uzņēmumā strādāja 52 darbinieki, bet jau augustā to skaitu plānots palielināt līdz 80 darbiniekiem.

SIA Malmar Sheet Metal dibināta 2006.gada 11.aprīlī un ir Beļģijas kompānijas Cormetallis NV meitas uzņēmums. SIA Malmar Sheet Metal darbojas metālapstrādes mašīnbūvei nozarē, ražojot dažādas detaļas un specializējoties smago automašīnu un autobusu rāmju ražošanā. Šobrīd uzņēmuma ražotne atrodas pagaidu telpās - nomātās, vēl padomju laikā celtās ēkās Ventspilī, kurās ražošanas process notiek 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām