Trans Russia sola kravas arī Baltijai

2008. gada 06. maijs plkst. 10:09
Autors: Vēsma Lēvalde - Db
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskajā konferencē Trans Russia Krievijas transporta un loģistikas speciālisti atzinuši, ka esošās Krievijas ostu jaudas, neraugoties uz straujo attīstību, ir nepietiekamas, tāpēc turpmākajos gados nezudīs nepieciešamība izmantot arī Baltijas ostas, informē konferences dalībnieks, Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Krievijas transporta speciālisti konferencē reprezentējuši dzelzceļa pārvadājumu stratēģiju Krievijā līdz 2030. gadam, kurā atzīmēta perspektīvā sadarbība ar Baltijas ostām. "Kā baltijas priekšrocības tika minēta kravu pārvadājumu drošība, kvalitatīva dokumentu8 apstrāde un pārkraušanas operativitāte," pastāstīja G. Krieviņš. Konferencē izskanējis arī plāns tuvāko gadu laikā izlīdzināt dzelzceļa pārvadājumu tarifus, kas līdz šim radīja nevienlīdzīgus konkurences nosacījumus starp Krievijas un citvalstu ostām. Plānots Krievijas iekšzemes tarifus pacelt līdz tranzīta pārvadājumu tarifu līmenim. "Atšķirībā no pērnā gada konferences, šogad daudz vairāk tika uzsvērta sadarbības iespēja ar Baltijas valstīm, "secināja Liepājas SEZ pārvaldnieks.

Konference un izstāde Trans Russia notika aprīļa beigās Maskavā, un tā ir viena no visvairāk apmeklētajām norisēm transporta un loģistikas nozarē Eiropā.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām